Üç Yaşlı Misafir : Zenginlik, Başarı, Sevgi.


SEVGİYİ DAVET EDİN
Bir kadın evinden çıktı evinin önünde beyaz uzun sakalları olan üç yaşlı adam gördü. Onlara "Sizi tanımıyorum ama aç olmalısınız. Lütfen evime buyurun ve bir şeyler yiyin." dedi. "Kocanız evde mi ?" diye sordular. "Hayır dışarıda" dedi kadın. "O zaman giremeyiz." dediler. Akşamleyin kocası eve geldiğinde kadın olanları ona anlattı. Kocası "Onlara eve geldiğimi söyle ve eve davet et" dedi. Kadın dışarı çıktı ve yaşlı adamları eve davet etti. "Biz bir eve hep beraber girmeyiz." dediler. Kadın "Neden ?" dedi. Yaşlı adamlardan biri cevap verdi : "Onun adı 'Zenginliktir' dedi arkadaşlarından birini göstererek, ve bir diğerini göstererek "Onun adı da 'Başarı'dır, ve bende 'Sevgi'yim" Ve ekledi "Şimdi eşinle konuş ve hangimizi evinize davet edeceğinize karar verin." dedi. Kadın eve girdi ve olanları kocasına anlattı. Kocası çok sevindi "Ne kadar harika" dedi. "Zenginliği davet edelim, gelsin ve evimizi zenginlikle doldursun." dedi. Kadın "Neden başarıyı davet etmiyoruz ?" dedi. O sırada onları dinlemekte olan kızları "Sevgiyi davet etsek daha iyi olmaz mı ?" diye sordu. "O zaman evimiz sevgiyle dolar." Adam "Bence kızımızın tavsiyesine uyalım" dedi. "Dışarı çık ve sevgiyi davet et. Sevgi bizim misafirimiz olsun." dedi. Kadın dışarı çıktı ve sevgiyi seçtiklerini söyledi ve sevgiyi evlerine davet etti. Sevgi kalktı ve eve doğru yürümeye başladı. Diğer iki arkadaşı da kalktı ve onu takip ettiler. Kadın büyük bir şaşkınlıkla "Ben sadece sevgiyi davet ettim siz neden geliyorsunuz ?" diye sordu.
Yaşlı adam cevap verdi : "Eğer siz zenginlik ve başarıyı davet etmiş olsaydınız diğer ikimiz kalacaktık ama siz beni "Sevgiyi" davet ettiğiniz için ben nereye gidersem "Başarı ve Zenginlik"te benimle gelir."
Her nerede sevgi varsa başarı ve zenginlikte vardır. Bu hikayeyi sevdiğiniz herkesle paylaşarak siz de sevgiyi davet edin...