Figen Say - Zeynep Aksu - Zühal Aktan


SARAY BAHÇESİNDE TRAFİK DERSİ
Üç film yıldızı Dolmabahçe'de çocuklara ayrılan trafik eğitim alanında direksiyon dersi aldı. Kenardan onları seyreden meraklılar kahkahadan kırıldı.

Türk sinemasının üç güzel yıldızı Zeynep Aksu, Figen Say ve Zühal Aktan geçenlerde birkaç saatliğine beyaz perdedeki rekabeti unutup bir araya geldi. Üçü de araba almak istiyordu. Fakat hiçbirinin ehliyeti yoktu. Trafik imtihanı yapılan sahada çalışmaya gelince üçü de buna cesaret edemiyordu. Neticede kendilerine uygun bir yer buldular : Dolmabahçe'de çocuklar için hazırlanan yeni trafik eğitim alanı gerçekten onlar için biçilmiş kaftandı. Önce birer araba seçtiler ve direksiyonun başına geçerek aşağı, yukarı gezinmeye koyuldular. Trafik kaidelerine titizlikle uyarak yaptıkları bir saatlik çalışma sonunda girecekleri ehliyet sınavından yüz akıyla çıkacaklarına iyice inandılar.
Ne var ki o gün çevrelerini saran meraklılar onlar kadar iyimser görünmediler. Üç güzel yıldız idman pistinin dışına doğru yürürken bir bıçkın arkalarından seslendi : "Siz ehliyet alana kadar bu yolları daha çok arşınlarsınız ablalar.."
(ÇALIŞTILAR VE POZ VERDİLER : Birbirlerine 1 saat boyunca trafik öğüdü veren yıldızlar trafik memurundan nazari derste aldılar. Resimlerde Zühal Aktan, Zeynep Aksu ve Figen Say çalışma sırasında...)

MİNİ OTOMOBİLLERDE MİNİ ETEKLER : Figen Say, Zeynep Aksu ve Zühal Aktan Dolmabahçe'de çocuklar için açılan trafik okulunda ilk çalışmayı yaparlarken büyük bir meraklı kalabalığının hücumuna uğradılar. Fakat üçü de halka aldırmadılar. Mini etekleriyle sere serpe oturdukları küçük otomobillerini bir saat boyunca zevk ve heyecan içinde durmadan yarıştırdılar...1970