Gol Kralı Cafer


Gol kralı Cafer 
Prodüksiyon : Erman film
Rejisör : Hulki Saner
Senarist : Yok
Başlıca oyuncular : Suphi KanerSerpil Gül, Cevat Kurtuluş, Mualla Sürer, Ayfer Koray, Vahi Öz, İsmail Dümbüllü.
Erman film gibi büyük bir şirkete göre konusuyla, esprisiyle, fiyatıyla ucuz bir film. Bir iki güzel trük yakalanmış, durmadan onlar kullanılıyor. Rejisör Hulki Saner "Tatlı günah"daki başarısını silecek bir çalışma içinde. Ne filme bir akıcılık verebilmiş, ne de artistleri oynatabilmiş. Mualla Sürer, Suphi Kaner, Vahi Öz bildikleri gibi oynuyorlar.  
Konu insanların çift yaratılışı ve çiftin karıştırılması esprisi üzerine kurulmuş. 
Hikaye şöyle : Spor toto'ya düşkün Cafer (Suphi Kaner) adlı bir kahveci çırağı var. Bir de onun Rıza (Cevat Kurtuluş) adındaki ustası. İkisi de komşunun kızı Pervin'i (Serpil Gül) seviyorlar. 
Pervin, Cafer'i beğeniyor. Ama ona kızdıkça da Rıza'nın evlenme tekliflerini kabul etmekten geri kalmıyor. Bu belki beş defa tekrarlanıyor. Bir futbol takımının idarecileri onu meşhur futbolcu Melih sanıyorlar. Çünkü kalecileri Melih büyük bir maçın arifesinde kaybolmuştur. Sevgilisiyle gizli bir yerde gizlenmektedir. Bu yüzden Melih'e çok benzeyen Cafer kampa alınır ve en önemli maça çıkarılır. Cafer önceleri durmadan gol yiyor. Ama o sırada maçı seyreden Pervin "galip gelirsek totoda 13 tutturacağız" diye bağırıyor. Cafer de gol yemiyor, gol atıyor. Film de böylelikle bitiyor...1962