Tamer Yiğit 1962 "Daima Kalbimdesin".


TAMER YİĞİT İLK FİLMİNİ BİTİRDİĞİ
(Fotoğraflarda : (Üst sol) : Filmden bir sahne : Tamer Yiğit "Daima kalbimdesin" filminde Ahmet Tarık Tekçe ile... (Üst alt) : "Daima Kalbimdesin" Edirne'de çekilen bu sahnede Tamer Yiğit rol arkadaşları ile.)
8 Ekim 1962 sabahı Sohben Koloğlu'nun Bomonti'deki stüdyosunun eşiğinden adımını an yeni bir hayata, apayrı bir aleme girmişti. O gün memleketin en meşhur kadın artisti ile kameranın karşısında çalışacaktı. Şimdiye kadar ancak beyaz perdedeki hayalini gördüğü genç kadın ile daha önce tanışmıştı ama Belgin Doruk gibi 29. filmini çeviren bir aktris ile baş role çıkmak değme delikanlının başarabileceği bir iş değildi. İlk seansta yağmurlu bir sahne çekildi. Spor gömlek ve Amerikan pantolonuyla sarı saçları sırılsıklam olmuştu. Rejisör Nejat Saydam güzel fotoğraf elde etmek için her zaman titiz çalışan Turgut Ören'e planları anlatıyor, asistanlar da Tamer Yiğit'i her sahne sonunda hortumla ıslatıyordu. Stüdyonun içine bir çiftlik evi kurulmuştu. İçinde Belgin Doruk ile Sadri Alışık vardı. Kamera bazen onları görüyor, bazen Tamer'e dönüyordu. İlk günü öğle yemeği için yapılan tatilde, Belgin Doruk'un ağabeyi rolünü yapan Reha Yurdakul, Tamer Yiğit'e gerekli bazı öğütler verdi. Arkasından Ahmet Tarık Tekçe geldi.
"Hayırlı uğurlu olsun, İnşallah sende iki yumruk atıp benim elimden güzel kızları alırsın !..." dedi. Tekçe o günden sonra her zaman bir öğretmen, bir ağabey gibi Tamer'in yanından ayrılmadı. Ona girdiği yeni işinde bol bol bilgi verdi, yardım etti. Arada bir gelen misafirlere "En çok sevdiğim jönprömiye Tamer Yiğit !" diyordu. "Dağ çiçekleri" filmin ilk adıydı, sonra "Aşk herkese gülümser" oldu, film bittiği gün kesin isim bulundu : "Daima kalbimdesin.".
Bu filmin başka filmlere benzemeyen yanları vardı. Türkiye'de ilk defa bir filmin harici sahnelerinde çikolata yaldızı kağıdından yapılmış mukavva reflektörler yerine seyyar jeneratör grubundan gelen cereyanla çalışan büyük ark lambaları, projektörler kullanıldı. 350.000 liraya mal olan "Daima kalbimdesin", Avni Dilligil, Nuray Uslu, Vahi Öz ve Dursune Şirin'in katılmasıyla 50 günde tamamlandı.

Tamer Yiğit ilk filmini Türkiye'nin en meşhur kadın yıldızı Belgin Doruk'la birlikte tamamladı. "Daima kalbimdesin" ismini taşıyan film bir "Birsel Film" prodüksiyonudur. Kordelanın senaryosunu Özdemir Birsel iki arkadaşıyla hazırladı.
Fotoğrafta Turizm Otelinde : Filmin zengin ve güzel olması için her şey yapılmıştı. Boğaziçi turizm otelinde çekilen bir sahneyi görüyorsunuz...