Ülker Bego


"Vitamin"
Dengeli ve yeterli beslenmede vitaminlerin önemi büyüktür. Vitamin eksikliği bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde hemen hemen her hastalığın, sağlıksız gelişmenin nedenidir.
Ülker bego, içinde protein, demir ve kalsiyumla birlikte b, b2, pb ve d vitaminleri de bulunan özel bir bisküvidir. Bebekleri, çocukları beslerken demir, kalsiyum, protein ve vitamin almalarını sağlar. Ülker bego yetişkinler için de yararlı bir besin deposudur.
Bebeğiniz mamaya geçecek kadar (3 ile 4 aylık) büyüyünce,sabah ve akşam beslemelerinizde Ülker Bego'ya başlamanız yararlı olur. Önceleri yarım, iki üç sonra bir bütün Bego bebeğinize yetecektir.
1- İsterseniz biberonla Bego : Yeterli Bego'yu ezip kaynatılmış sütte eritin, ılıklaştırın. Biberona normal ölçüde doldurup bebeğinizi besleyin. Bitirdiğinde biraz daha süt değil, su verin.
2- İsterseniz kaşıkla bego : Yeterli bego'yu ezin. Kaynatılmış süt ya da su katarak mama kıvamına kadar karıştırın. Çay kaşığıyla azar azar yedirin.
3- Isırarak bego : Bebeğiniz ısırarak yiyebilecek kadar büyüdüğünde bego''sunu eline verebilirsiniz. Tabii yanında birisi bulunmalıdır. Daha büyük çocuklar bego'yu dilediklerince yiyebilirler...1981