Küçük Beyefendi 1962.


"Küçük Beyefendi"
Oynayanlar : Göksel Arsoy, Fatma Girik, Kenan Pars, Aysel Tanju, Salih Tozan, Ahmet Tarık Tekçe, Necdet Tosun.
Rejisör : Türker İnanoğlu idaresinde çevrilmiş bir Erler film prodüksiyonu.
Küçük beyefendinin konusu her zaman bilip rastladığımız kuruluşta. Film başlıyor... Karnındaki çocukla terk edilmiş bir genç kız hayatına son vermeye karar vermiştir. Fakat tam o sırada orada beliren genç bir adam onu kurtaracak, her şeyi öğrendiği halde kendisiyle evlenmeye razı olacaktır.
Birbirini tanımayan iki insan böylece hayatlarını birleştiriyorlar. Genç kadının eski sevgilisi de zengin bir genç kızla evleniyor. Bir yanda zengin ailenin kızı diğer tarafta fakir bir genç doğup büyüyorlar. Tesadüf onları karşılaştırıyor. Sarışın delikanlı Göksel (Göksel Arsoy) kardeşi Türkan (Fatma Girik)in babasının fabrikasına muhasebeci olarak giriyor. Göksel fabrikada kısa zamanda yükselip muhasebe müdürü oluyor bu arada Türkan'la samimiyeti ilerletiyorlar. Fakat fabrikanın diğer ortağı Ahmet (Ahmet Tarık Tekçe)nin de Türkan'da gözü vardır. Bu sebeple Göksel'e her türlü kötülüğü yapmaktan çekinmiyor.
Küçük beyefendi, küçük hanımefendi serisine bir nazire olarak yapıldığı için her hangi bir yerli filme benzemesinde bir mahzur görülmemiş, ama seyirci olayların ne neticeye varacağını kolaylıkla keşfettiği için gördüklerini fazla mühimsemiyor.
Genç rejisör Türker İnanoğlu, Safa Önal'ın senaryosunu perdeye aktarırken biraz daha gayret sarf etseydi, "Küçük beyefendi"  daha enteresan bir film olabilirdi...1962