1962 Miguel Amador.


EN BÜYÜK AŞKIM SON SEVDİĞİMDİR...
36 yaşındaki ve içi Güney Amerika'nın canlılığını taşıyan Miguel Amador hayat felsefesini şu cümleyle anlattı : "En büyük aşkım son sevdiğimdir".
Geçenlerde memleketimize gelen ve muhtelif yerlerde konserler veren sempatik şarkıcı bu gelişinde geçen seferkinden daha çok ilgi gördüğünden bahsederek İstanbulluların müzik sevgisine ve anlayışına hayran olduğunu belirtti.
Memleketimizde kaldığı süre içinde iki ayrı gece kulübünde şarkılar söyleyen Miguel Amador'un gene en sevilen şarkısı "L'Histoire d'un amor" du. Kendisinden defalarca söylemesini istedikleri bu melodinin hikayesini anlatırken gözleri dolu dolu oldu ve : "Kendisinde evlenme gücü olmayan bir arkadaşımın sevgilisi için verebileceği tek şeydi bu" dedi. "Benim görevimde bu "Bir aşkın hikayesi" adlı melodiyi kalpleri sevgi, özlem dolu insanlara duyurmaktı. Ben vazifemi yaptım. "Bir aşkın hikayesi" adlı melodiyi bütün dünyaya tanıttım".
Daima tebessüm eden Miquel Amador "Türk kadınlarını nasıl buldunuz ?" sualine gülerek : "Erkeğine her şeyin üstünde bağlı ve sempatik insanlar. Bu bakımdan Türk erkekleri iftihar edebilirler" şeklinde cevap verdi...1962 

Ünlü şarkıcı Miguel Amador, Boğaziçi ve Suadiye'de konserler vermiştir. Fotoğraflar bunlardan birisindeki anı tespit etmektedir.