Nina Ricci 1970 Elbise Modelleri.


Nina Ricci'nin koleksiyonundan alınan pratik bir takım. Tabii şantung'dan yapılmış beli kemerli, göğsünde iki büyük cebi olan askılı spor bir rop. İçindeki uzun kollu, manşetli, yakasız küçük şık bluz kahverengi ve beyaz desenli krepdöşin'den yapılmıştır. 


(Sol) Nina Ricci'den alınmış bir manto. Düz ve ekose kumaştan hazırlanan bu manto kruvaze. Boyu dizleri örten küçük yakalı modelin omuzlarında apolet vardır. Düğmeleri ve geniş kemerinin tokası metaldir. Fötr'den yapılan tülle süslenmiş geniş kenarlı şapkasıyla takım teşkil etmektedir.
(Sağ) : Beyaz ve pembe kareli kumaştan yapılmış bu döpiyes kalçaları örten, kolları manşetli uzun tuniğin yanları yırtmaçlıdır. Cepleri, yakası ve kolları kumaşın verevinden biçilmiştir. Aynı şekilde verev biçilen klasik boylu etek hafif evaze. 

Nina Ricci'nin 1970 bahar koleksiyonundan alınan bir öğleden sonra elbisesi. Çizgili şantung'dan yapılan bu klasik boylu robun çizgileri verev biçilmiştir ve önü fermuarla kapanmaktadır. 

Nina Ricci'nin butik kısmında teşhir edilen kestane rengi düz yünlüden zarif bir model. Eteğin kesimi kloş. Hafifçe vücuda oturan ceketi önde ince bir kemer ve küçük cepler süslemektedir. Emprime bir şapka ve eşarp takımın tamamlayıcısı olmuştur...1970