1970 Veliefendi Hipodromu ve Kadın At Sahipleri.


Ülker Edis : 1950 yılından beri Veliefendi'nin müdavimi. Halen "Yen" adında bir atı var. 1961'de Jokey kulüp, 1962'de Özdemir Atman kupalarını kazanmış.
Zeliha Tanaçan : Tanınmış bir atçının kızı "Gusty", "Tou jours" ve "Zabara" isminde 3 atı var. "Ben kendimi bildim bileli atların içindeyim." diyor. 

Milhan Haşve : Esas mesleği eczacılık olan Milhan Haşve'de yarış hastası hanımlardan. "Tempest" ve "Lady yule"  adında 2 atı var. Yarış günleri bayan Haşve'nin gözü bir şey görmüyor ve hipodroma koşuyor.
Lilian Rucker : Ankara'nın tanınmış atçıları arasında adı geçen bayan Rucker'in tam 11 atı var. Atların senelik masrafı ise 20.000 lira. Fakat kazanılan her yarış bu masrafları karşılıyor. Bayan Rucker de hastası bu işin.  

* İşte işin en zevki tarafı :

"İzlanda" isimli saf kan İngiliz atının sahibi olan İngrid Bilbaşar (üst sol başta) bir yarış sonrası kazandığı kupa ile ve sevinci yüzünden okunuyor. Bayan Bilbaşar aslen Alman. Boş vakitlerinde eşiyle birlikte Silivri'de bulunan haralarında zamanını değerlendiriyor.
* Zenbilci'nin küçük müzesi :
İlkokul sıralarında ata binmeye başlayan Esin Zenbilci'de tanınmış atçılarımızdan Veliefendi'de centilmenlik yarışlarına katılmış. Konkurhipik'lerde dereceler almış. "Sans peur" ve "Kent" isminde 2 atı var. Kupaları ise sayısız.


Veliefendi hipodromu 1970'den küçük bir görünüm ve seyirciler.