Barış Manço Twist grubu


Barış Manço ve Arkadaşları Twist grubu
Altta Barış Manço twist grubu bir parçayı çalarken görülüyor. Üstte grubun lideri Barış Manço görülmektedir.


İstanbul'daki sayısız müzik topluluklarına tamamen amatörlerden kurulu bir yenisi katıldı. Barış Manço ve arkadaşları. Yaş ortamı 18-19 olan topluluğun bütün elemanları öğrenci. Topluluk muhtelif okullarda, radyoda ve bazı yarışmalarda twist müziği çalıyorlar.


Topluluğun şantörü Barış Manço Galatasaray lisesinde öğrenci. Orkestrasını geçen yıl kurmuş. Tarık Şardağ (kontrbas ve elektro gitar), Kemal Girgin (elektro gitar), Batur Pere (davul), Rıza Omayer (gitar) ve Barış Manço beşlisi geçen yıl katıldıkları İstanbul amatör caz orkestraları müsabakasında birinciliği kazanmışlar.


Barış Manço'nun kendi besteleri var. Tamamen twist stilinde olan bu bestelerle ve kendi orkestrasıyla beynelmilel amatör orkestralar yarışmalarına katılmak dileğinde. Şimdiden birkaç plak şirketi müziğini plağa almak için kontrat teklif etmiş. Fakat o kontrata taraftar değil. Kendisinin ve arkadaşlarının amatörlükten uzaklaşmalarını istemiyor. Bazı şartları kabul edilirse orkestra arkadaşlarını ve bestelerini duyurmak dileğiyle para almadan plak dolduracak...1962