The Beatles


THE BEATLES, DÜNYANIN GÖZÜ YİNE ONLARIN ÜZERİNDE
İKİ YILLIK ARADAN SONRA : Beatles topluluğunun üyeler iki yıla yakın zamandır ayrı yaşadıktan sonra "let it be" (bırak kalsın) isimli filmde tekrar bir araya geldiler. Bu buluşma onlara içtikleri suyun ayrı gitmediği eski mutlu günlerini hatırlattı. John, Paul, George ve Ringo film çalışmaları bittikten sonrada gene eskisi gibi mikrofon başında buluşmak üzere sözleştiler.
ŞAİR PAUL : Beatle'ların arasında Paul Mccartney topluluğun amplifikatörlü şairi olarak anılır.
ARTİST RINGO : Müzikte ün yaptıktan sonra Ringo Starr başarılı bir film artisti oldu.
SÖZCÜ JOHN ve GEORGE : John Lennon (üstte) ve George Harrison (altta) topluluğun sözcülüğünü yaparlardı. Dördünün tekrar bir araya gelmesiyle onlarda eski görevlerini yüklendiler.

Liverpool'lu dört delikanlı idiler. Yürekleri müzik aşkı ve başarıya ulaşma hevesiyle doluydu. Fakat bu isteklerini gerçekleştirmek için onlara yol gösterecek bir öncüye ihtiyaçları vardı. Brian Epstein adında genç ve girgin bir menajer bu dört kabiliyetli delikanlının ellerinden tuttu onları şöhrete kavuşturmak için kolları sıvadı. Uğraşması çok çok bir, bir buçuk yıl sürdü ve neticede melodileriyle gençliği peşinden sürükleyen The Beatles topluluğu doğmuş oldu. Artık dünya Beatle'larındı. Hafif müzik alanında yenilik değil gerçek bir devrim yapan bu dört delikanlının hayatı da değişmişti. Beatle'lar bir süre dört kişilik mutlu bir aile havasını devam ettirdiler. Sonrasında hayat görüşleri değişti ve yolları birden ayrıldı. Fakat sonunda tekrar bir araya geldiler. Geçte olsa asıllarını inkar edemeyeceklerini onlarda anlamıştı...1970