Jean Seberg 1972.


YEPYENİ BİR ÇEHREYE KAVUŞAN FRANSIZ YILDIZI JEAN SEBERG'İN İDDİASI =  "KENDİNİ YENİLEYEMEYEN KADIN İHTİYARLIYOR DEMEKTİR...!"
ONU TANIYANA AŞK OLSUN...
Jean Seberg uzunca bir ayrılıktan sonra tekrar sinemaya döndü. Hemde ne dönüş... Genç kadın tepeden tırnağa bambaşka bir insan olmuştu. Saçlarını tarama stili, kaşları, gözleri, kıyafeti ve hatta davranışları değişmişti.

Sanki o eski Jean Seberg gitmiş yerine bir başkası gelmişti. Yeni Seberg ile eskisi arasında bir benzerlik bulabilmek hemen hemen imkansızdı. Kocası ünlü romancı Romain Gary'den ayrıldıktan sonra Amerikalı filmci Dennis Berry ile evlenen yıldız bugünlerde "Çete" adlı ilginç bir film çevirmektedir... 

Öylesine değişmişti ki genç kadın. Paris'te ünlü "Georges V" otelinin kapısından içeri girdiği zaman kimse onu tanımamıştı. Bir an bütün hayran bakışlar üzerinde toplandı. Herkes merak içindeydi. Bir fısıltı salonu dolaştı. Kimdi acaba bu meçhul güzel ?
Aslında bu güzel kadın ünlü yıldız Jean Seberg'den başkası değildi. Fransız sinemasının sevimli yıldızı kısa bir süre içinde adeta hüviyet değiştirmiş ve esrarengiz bir dilber olmuştu.
Ama buna gerek var mıydı ? Eski Jean beğenilmiyor muydu ? Fakat sebep Jean'in yaşlanma korkusu idi ve adeta buna meydan okuyordu.
Kendisi şöyle demektedir : "Eğer kendinizi zaman içinde yenilemez iseniz ihtiyarlığı kabul etmiş olursunuz. Yeni çehre, yeni hayat felsefesi, yeni dost ve idealler ile insan hayatına adeta renk katmış olur. O zaman hayata baştan başlamış olursunuz. " Ünlü yıldız eski eşini sırf yenilik olsun diye terk etmiştir ve Amerikalı eşi ile evlenmiştir.
Son sözü : "Bu şekilde hayata meydan okuyacağım...!"...1972