GENÇ KIZLARIN SEVGİLİSİ İSTANBUL'DA


GENÇ KIZLARIN SEVGİLİSİ İSTANBUL'DA

İstanbulluların "kar ha yağdı, ha yağacak" diye tetikte bekledikleri soğuk, puslu ve ıslak bir gündü. İkindi vakti Yeşilköy hava alanına uğrayan uçakların birinden siyah elbiseli, siyah trençkotlu, pembe gömlekli yakışıklı bir adam indi. Hemen arkasından orta boylu, şişmanca, gözlüklü ve güler yüzlü birisi yürümekteydi. Bu garip çifti gören gazeteciler koşuştular ve flaşlar patlamaya İtalyanca, Fransızca, İngilizce ahiret soruları sorulmaya başladı.
Fransız sinemasının yakışıklı aktörü ve genç kızların sevgilisi Alain Delon, İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen Fransız filmleri haftasına katılmak üzere çıktığı yolculukta İstanbul'a uzaktan bakma fırsatını buldu. Genç aktör Yeşilköy hava alanında kaldığı 15 dakikalık süre içinde iki Türk sigarası, yarım fincan Türk kahvesi içti, fotoğrafçılara bol bol poz verdi. Özel hayatıyla ilgili soruları cevapsız bıraktı. Fransız cumhurbaşkanının  Georges Pompidou'nun eşi bayan Pompidou ile birlikte adının karıştığı Markoviç cinayetinin Türkiye'de duyulmuş olmasına pek şaştı. Genç aktör anlaşılan Türkiye'de bu olaydan kimsenin haberi olmayacağını düşünmüş ve ayaküstü uğradığı İstanbul'da kimsenin bu meseleye temas edeceğine ihtimal vermemişti. Bu yüzden Delon'un neşesi kaçtı ve kaşları çatıldı. Ve İstanbul'a uğrayan her yabancı gibi o da ilk fırsatta İstanbul'a gelme vaadinde bulunup yoluna devam etti...(Fotoğraflar : Kutlu Ertuna 1970) 

AMAN NE SOĞUK !
Genç aktör Yeşilköy'de uçaktan indiği zaman ona hayranları adına ilk "hoş geldin" diyen  İstanbul'un dondurucu soğuğu oldu.

ESRARENGİZ İKİLİ
Aktör elini pardösüsünün cebine atarken yanındaki arkadaşı gibi esrarengiz bir tavır takınmıştı...