Bir Boğa Kadıköy'ü Birbirine Kattı


BİR BOĞA, KADIKÖY'Ü BİRBİRİNE KATTI...
Kadıköylülere korkulu dakikalar yaşatan azgın boğa iskele meydanından başlayıp çarşı içine kadar önüne gelene saldırdı ve sonunda bir trafik polisine teslim oldu.
SAVULUN BOĞA GELİYOR !
Kadıköy'ü birbirine katan boğanın etrafı halk tarafından çevrilmişti. Bu arada iki kişi azgın boğanın önünden kaçamadı. Parlak gözlü boğa soluya soluya peşlerine düşüp onları bir hayli koşturdu. 

VAPUR ÇIKIŞI
16.30 vapuru ile Kadıköy'e çıkanlar bir anda üzerlerine saldıran bir boğa görünce şaşkına döndüler. Boğa öylesine hırslıydı ki, kaçmaktan başka çıkar yol yoktu ! Ortalık bir anda karışmış, yolcular canlarını kurtarmak için sağa sola koşmaya başlamışlardı.   

ÇARŞIYA DOĞRU
İskele meydanından çarşı içine doğru koşmaya başlayan boğa bu defa da önüne  çıkana sivri boynuzlarını sallayarak saldırısına aralıksız devam ediyordu. 

KAÇAN KAÇANA
Elinde ekmeği evine dönen kadın boğanın boynuzlarıyla burun buruna gelince çığlığı bastı. Hiç ümit etmediği sırada karşısına çıkan boğanın korkusundan elindeki ekmekleri yere atıverdi. Sırtında küfeyle işe çıkan hamal ise selameti kaçmakta buldu.
BÖYLE YAKALANDI
Nihayet yakalanmıştı. Fakat kolay olmamıştı. Tam 20 dakika Kadıköylülere ecel teri döktüren azgın boğayı yakalamak ! Ama meydanda görevli trafik polisi boynuzlarına öylesine yapıştı ki artık kaçması imkansızdı. Ortalık yatışınca da boğayı yakalayanlar, meraklılar, trafik polisi hep birlikte bir de hatıra fotoğrafı çektirdiler.  

İŞTE BOĞANIN İÇİNDEKİLER
Kadıköy'ü birbirine katan boğa aslında sahteydi ve içinden iki kişi çıkmıştı. Demirci Yusuf Topçuoğlu ve Zafer Gündoğan. Büyük oyuna katılan matador Adnan Derelioğlu ile birlikte üçlü, bu pozu verdi. Üstte boğa revüsünün kurucusu Yusuf Topçuoğlu atölyesinde demirden ev eşyalarıyla... 1970