YEŞİL GÖZLÜ İTALYAN MUCİZESİ : VIRNA LISI


YEŞİL GÖZLÜ İTALYAN MUCİZESİ : VIRNA LISI
Ancona'lı Virna Lisi Hollywood'da Jack Lemmon ile film çeviriyor. Bu film onun şöhrete varış zirvesi olacak... Üstte hamur işlerine pek düşkün olmayan Lisi, elmasını yerken görülüyor.

İtalyanlar yarış otomobilleri, nefis şarapları ve parlak mazileri ile övünmesini pek severler. Fakat aslında İtalya en çok güzel kadınları ile tanınır. Sarışın, yeşil gözlü Virna Lisi'de bu dilberlerden biri olup bir an içinde bütün Hollywood'da fırtınalar yaratmıştır.
Ancona'da bir mermercinin kızı olan Virni, Fransa'da da ana vatanındaki kadar iyi tanınmaktadır. Hem sahnede hemde beyaz perdede olmak üzere...
Güzel yıldız Hollywood'a ilk defa gelmektedir. Tabii ilk Amerikan filmini çevirmek için, filmin adı garip : "Karınızı nasıl öldürebilirsiniz ?"  partneri de son yılların sevilen komedyenlerinden Jack Lemmon. Hollywood'daki ilk filmi Virna'nın 7 yıl içinde çevirdiği 25. filmi olacak.
Virna memleketinden Roma'da teknik öğrenim için ayrılmıştı. Fakat başkentin yıldız avcıları kendisini pek çabuk keşfettiler ve müstakbel teknik eleman bir anda film yıldızı olup çıkıverdi.
Zayıf ve narin vücutlu Virna Lisi, diğer İtalyan kadınlarından, pastayı sevmemek gibi bir özelliği ile de ayrılıyor. En sevdiği yemek : zeytinyağlı yeşil salata.
Virna, Roma'da sanayici kocası Franco Pesci ile oturuyor, 2 yaşında bir oğlu var. Richard Quin'in yönettiği "Karınızı nasıl öldürebilirsiniz ?" adlı film güzel yıldızın milletler arası herhalde bütün dünyaya ilan edecek...1964 Hayat Dergisi.