22 Kasım 1963 John Fitzgerald Kennedy Suikasti.


Ölüme 5 saniye var : Başkan Kennedy'nin suikasta kurban gitmeden birkaç saniye önce çekilen fotoğrafı. Arabada, Jackie, Texas valisi Conally ve eşi bulunmaktadır. Birçoklarına göre Amerika tarihinde yeni bir dönem başlamak üzeredir. 

En değerli belge : Filmin 255. karesi olay hakkında birçok ipucu vermektedir. Başkan Kennedy (1) iki kurşun yarası almış. Vali Conally (2) yaralı acıyla dönmüş yanındaki motosikletli polise (3) bakıyor. Hemen arkasında iki muhafız (4) arabanın basamağında silah seslerinin geldiği yere bakıyor. Johnson'un muhafızı (5) onu korumak için üzerine yatmış. Bir başka muhafız (6) arkadaşının kapısını açtığı arabaya binmeye çalışıyor. Karşı binadakilerden biri (7) başkanın arabasına ateş ediliğini anlamış, sarkarak nereden ateş edildiğine bakıyor. Uzun süre okul kapısındaki bu şahsın (8) Oswald olduğu sanılmıştır ama değildir. Öte yanda başkanın arabasının solundaki motosikletli polis (9) üç buçuk saniye sonra yaklaşacak fakat o anda başkan Kennedy son kurşunu da alnına yiyecektir.  

Filmin 238. karesi : Vali Conally sağ omuzuna bir kurşun yiyor. Kurşun omuzu delip kalçasına kadar ilerleyecektir. Meçhul bir şahıs soldaki kitap deposunun üst katından ateş etmiştir. Elektronik beyinlere göre sonradan Oswald'ın nişan aldığı ileri sürülen altıncı katın en sağ penceresinden ateş etmeye imkan yoktur çünkü önünde ağaçlar yer almaktadır. Bu noktadan sıhhatli bir şekilde hedefe isabet kaydetmek imkansızdır. 

Kennedy'i vuran son kurşun : Başkan Kennedy'nin öldürülmesiyle ilgili olarak düzenlenen Warren raporunun sakatlığı bir defa daha anlaşılmış oluyor. Elliden fazla insanın katıldığı söylenen Kennedy suikastine ait Dallaslı gömlekçi Zapruder tarafından çekilen filmin 212. karesi (yanda) Kennedy can çekişiyor. Saniyenin 18'de biri kadar bir zaman sonra alnının sağına bir kurşun daha yiyecek !

Filmin 226. karesi : Kennedy kitap deposunun üst katında gizlenen birinin attığı kurşunla sırtından bir isabet daha almıştır. Henüz ne Jacqueline Kennedy olayın farkındadır ne de yanındaki polisler. Kenarda iki kişi de olup bitenlerden habersiz başkanı alkışlayıp durmaktadır. Oysa şanssız Kennedy hayatının son saniyelerini yaşamakta ve ıstırap içinde kasılıp kaldığı otomobil koltuğunda yardım bile isteyememektedir. 


Jacqueline artık çaresi olmadığını anladığından arabadan bir an önce uzaklaşmaya çalışmakta.