1973 George Foreman & Joe Frazier boks maçı.


Demir yumruklu, yufka yürekli şampiyon George Foreman'ın maçtan sonraki ilk sözleri : "Hem dövdüm, hem acıdım..."
Yenildi ama saniyede 46.363 lira kazandı : İşte Jamaika'nın Kingston ulusal stadını dolduran 30.000 seyircinin soluklarını kesen sahne. Joe Frazier - George Foreman dünya ağır siklet boks şampiyonluğu maçının 275. saniyesi. Eski şampiyon Frazier rakibinin yumruklarıyla altıncı ve son defa yere düşmüş doğrulacak fakat maça devam edemeyecek. Hakem Arthur Mercante, Foreman'ın önüne geçerek onu tutmaya çalışıyor. Frazier bu maçta tacını kaptırmasına rağmen 275 saniye süren mücadelenin sonunda 12 milyon 750 bin lira kazandı. Böylece yenilginin saniyesi 46.363 liraya gelmiş oldu. Foreman'a da toplam 5.5 milyon kaldı. 

Balyoz gibi yumruk : 1973 yılının ilk dev maçında Foreman'ın yumrukları rakibinin suratında, vücudunda birer balyoz gibi patladı. Bu yumruk da hem büyük maçın hem de eski şampiyon Joe Frazier'in sonunu getirdi.
4 yıllık profesyonellik başarısı : Boksa 1967 yılında başlayan ve bir yıl sonra Meksika olimpiyatlarında şampiyon olan 24 yaşındaki Foreman 1969'da da profesyonel oldu. Şimdiye kadar yaptığı 38 profesyonel maçın hepsini kazanan siyahi boksör. 39. maçında ise Frazier'i teknik nakavtla yendi. George Foreman hayatındaki 4 yenilgiyi amatörlük yıllarında tatmıştır.
Şampiyonun sonu : Joe Frazier perişan olmuştu. Ama maçtan sonra yine büyük konuştu. "Unvanımı geri alacağım" dedi. Frazier ümitliydi çünkü henüz 29 yaşındaydı.