CEMAL KAMACI, ELİ BOŞ FAKAT ALNI AÇIK DÖNDÜ...


CEMAL KAMACI, ELİ BOŞ FAKAT ALNI AÇIK DÖNDÜ...

Viyana'da 63.5 kg Avrupa şampiyonu Rene Roque ile yaptığı unvan maçında berabere kalan Cemal Kamacı, yurda dönüşünde şampiyon gibi coşkuyla karşılandı.
15 rauntluk maçın 10 raundunda üstün dövüşmesine rağmen şansını, tecrübesizliğini ve en önemlisi hakemleri mağlup edemeyen Cemal Kamacı maç hakkında şunları söylüyor :
- Roque ile bir daha karşılaşacak olursam bu maç benim maçım olacaktır. Eğer daha fazla aparkat vurup ters yumruklarımı kullansaydım onu yere indirmem mümkündü.
Kamacı burnunun üstündeki dört dikişi göstererek şunları söyledi :
- İşte, Fransız rakibimin attığı kafa sebebiyle yarılan burnum. Bu durumu herkes gördü ama nedense hakemler göremedi...
Cemal Kamacı'nın Amerikalı siyahi antrenörü Sidney Martin ise, Cemal'in ne klasta bir boksör olduğunu Avrupa ve oranın basınına gösterdiğini söyleyerek :
- Bu duruma ekleyecek bir şeyim yok. Ama Cemal'in ilerleyen zamanlarda muhakkak Avrupa şampiyonu olacağını müjdelemek isterim.
Tek profesyonel boksörümüz şimdi Amerika'ya giderek Muhammed Ali Clay ile bir süre birlikte idman yapacak daha sonra dört ayrı maça çıkacak. Kısacası Cemal eli boş fakat alnı açık bir şekilde döndü... 

Boksörümüz yurda dönüşünde gelecek için umutlu olduğunu ifade ediyordu.
Viyana'nın Stadhalle spor salonunu dolduran Türkler : "Vur Cemal vur !" diye bağırırken, Cemal Kamacı'da Rene Roque'u sağlı-sollu yumruklarla bu şekilde dövüyordu 1971...