MARLON BRANDO'NUN İKİNCİ DOĞUŞU


MARLON BRANDO'NUN İKİNCİ DOĞUŞU
Marlon Brando yıllarca süren bocalamadan sonra geçen yıl "Baba" filmiyle beklenmedik bir çıkış yapmıştı. Ama "Paris'te son tango" onun şöhretini bir kat daha arttırdı. Bugün filmi seyredenlerin kimisi açık saçık sahneler karşısında hayrete düşüyor, kimide "Bu şaheserle sinemada yeni bir çığır açıldı." diyor. 

REZALET Mİ, YOKSA ŞAHESER Mİ ?...
EN CİDDİ DERGİLERDE YER ALDI
Marlon Brando ile Maria Schneider'ın çırılçıplak çevirdikleri "Paris'te son tango" filminden alınan bu aşk sahnesi "Time" gibi ciddi bir dergide bile yayınlanmıştır.
BİR FİLMDE ŞÖHRETE ULAŞT
Fransız aktörü Daniel Gélin'in gayri meşru kızı olan Maria Schneider, "Paris'te son tango" ile ilk defa kamera karşısına çıkıyordu. Üstelik hem rolü gayet ağırdı hemde Marlon Brando gibi tecrübeli bir aktörle baş rolleri paylaşacaktı. Bütün bu zorlukların altından kolayca kalkmasını bildi. Genç kız her konuda Marlon'dan büyük yardım gördüğünü söylüyor. 

Jeanne ile oyuncak gibi oynayan Paul, şimdi onu kaybetmek istemiyordu...
Paul ve Jeanne kadehlerini tokuştururken yeni kararların arefesinde idiler. Ama yaklaşan ayrılık anıydı. İki garip sevgilinin kadehleri son defa kalkıyordu.  

Paul, Jeanne'nin izini bulmuştu. Tango yapan çiftler arasında durup genç kızı karşıdan seyretti. O anda genç adamın neler düşündüğünü anlamaya imkan yoktu...

Akıl almaz açıklıkta sevişme sahneleri yüzünden sinema dünyasında fırtına koparan filmin oyuncuları Marlon Brando ve küçük Maria Schneider şimdi adalet huzurunda hesap veriyorlar...1973