TRT Liseler Arası 16 Soru Bilgi Yarışması 1970.


TRT LİSELER ARASI "16 SORU" BİLGİ YARIŞMASINDA, BİLGİ SAVAŞINDA KIYAMET KOPTU
Mersin'de yapılan yarışma bir futbol maçı kadar heyecanlı ve tartışmalı geçti. Yumrukların savrulmasına ramak kalıp polislerin boy gösterdiği final müsabakasında şans Gaziantep lisesine güldü. Onlar kupayı sevinçle şehirlerine götürürlerken, ikinci ilan edilen Antakya lisesiyle yarışma üçüncüsü Erzincan lisesinin soru ve cevaplara itiraz dilekçeleri Ankara'da Danıştay'ın yolunu tuttu..1970
Fotoğraflarda;
Üst solda İKİ FİNALİST LİSE : Finalde iki Anadolu lisesi karşılaştı. Solda Antakya sağda Gaziantep liseleri ekipleri halkı selamlarken.
Üst sol ortada MÜSABAKA SALONU : Mersin'de yarışma salonunu dolduran halk 2 gün boyunca Türkiye'nin bilgiç ekiplerini heyecanla izlediler.
Üst sol alt VE POLİS GÜCÜ İLE : Final yarışmasında haksızlık olduğunu iddia eden halk salonu terk etmeyince iş polise düştü...
Üst sağda EN BİLGİÇ LİSE : Gaziantep lisesi ekibi şampiyonluğunu böyle kutladı. Soldan itibaren Nevzat Yüksel, Cafer Özkul ve Özhan İlbay ekip sözcüsü Sait Mavi'yi omuzlarına almışlar.
Üst sağ ortada ŞAMPİYONLUK GÖBEĞİ : Gaziantepliler şampiyonluklarını şereflerine tertiplenen eğlencede göbek atarak kutladılar. Onlara en centilmen lise seçilen Hava lisesi öğrencileri de katıldı.
Üst sol altta GEÇEN YILIN BİRİNCİSİ İTİRAZ EDİYOR : Erzincan lisesi geçen yıl bilgi yarışmasında 1. gelmişti. Bu yıl finale kadar yükselip üçüncülük kazanan Erzincanlılar jürinin verdiği karara itiraz ettiler ve şampiyona ikincisi gibi onlarda Danıştay'a başvurdular... (Röportaj : Tamer Güvenç)