Vera Caslavska & Josef Odlozil


BU DA BİR BAŞKA EVLENME... YEDİ MADALYALI GELİN !
Mexico olimpiyatlarında jimnastik müsabakalarında Çekoslovakya'ya 4 altın madalya kazandıran Vera Caslavska, takım arkadaşı Josef Odlozil ile dünya evine girdi.

Mexico şehrinin katedrali dünyanın dört bir köşesinden akın eden ünlü sporcular ve yılın en ilgi çekici nikah törenlerinden birini seyretmeye gelen meraklılarla tıklım tıklım dolmuştu. Çekoslovakyalı sarışın jimnastikçi Vera Caslavska ile takım arkadaşı yakışıklı sporcu Josef Odlozil, olimpiyat müsabakaları sona erer ermez hayatlarını birleştirmeye karar vermişler ve soluğu katedralde almışlardı.
Vera Caslavska 1964 Tokyo olimpiyatlarında 3, son Mexico olimpiyatlarında ise 4 yeni, şimdiye kadar 7 altın madalya kazanmıştır. Böylece olimpiyat şampiyonu iki sporcunun evlenmesi Mexico şehrinde zencilerin "kara kuvvet" gösterileri ile iyice gerginleşen sinirleri biraz olsun gevşetti. Ve her şey yine tatlı bir sonla, bir nikahla sonuçlandı.
Vera Caslavska ve Josef Odlozil, Mexico katedralinde kıyılan nikahta böyle mutlu görünüyorlardı. Çevrelerini kalabalık bir meraklı topluluğu sarmıştı...1968