İstanbul Yelken Kulübü Yelkenli YarışıFotoğraflar hakem heyeti ile yarışlardan bir sahneyi göstermektedir. Resimde oturanlar kurmay albay Bülent Tarkan, Mehruba Akra, Harun Ulman, Adli Aşuroğlu ile ayakta ortada Faruk Birgen görülmektedir.
Yelkenliler yarışta
Donanma himayesinde İstanbul yelken kulübünün Fenerbahçe-Manastır-Gölcük arası takriben 41 deniz mili olarak tertiplediği yelken yarışları geçenlerde yapılmıştır. 2 etapta yapılan yarışlar Fenerbahçe'deki deniz kulübü önünden başlamış a ve b klas yatlarla, dragonların katıldığı bu yarışmanın 1. kısmı Tuzla'nın az ilerisindeki Manastır koyunda bitmiştir. Yelkene müsait olmayan bir havada cereyan eden bu yarışmayı hakem heyeti gördüğü lüzum üzerine iptal etmiştir. 2. etap müsabakaya bu koydan ancak ertesi sabah devam edilmiş ve normal şartlar altında yarış Gölcük'te sonuçlanmıştır. 8 saat 6 dakika ile Nedim Özgen'in a klas Levent adlı yatı birinci, gene 8 saat 21 dakika ile Cahit Nasman'ın teknesi de dragon sınıfından birinci geldiler.
Yarışın emniyetini donanmamızdan yüzbaşı Hülagu ile, Ertan Dora sağlamış; yarışları O. Akra, Mehruba Akra, H. Ulman ve Adli Aşuroğlu hakem olarak takip etmişlerdir. Bilhassa donanmanın her zaman olduğu gibi bu yarışlarda gösterdiği alaka ve yakınlık takdirle karşılanmıştır...1962