Vic Dana


Şöhret basamaklarını hızla tırmanan Vic Dana, Frank Sinatra'dan, Sammy Davis'e kadar birçok şarkıcıyı taklit edebiliyor.

İşte yepyeni bir ses ve şöhret hızla zirveye doğru yükseliyor. Yalnız Vic'in sesi bugüne kadar gençliğin alışageldiği şekilde şarkılara yatmıyor. Ne Twist, ne de Rock'n Roll söylemekte. O sadece hakiki Amerikan popüler şarkıları söylüyor. Fakat onları biraz modernize ederek. Şarkılarında zaman zaman Beat ritme de yer veriyor.
Aslında tatlı ve yumuşak bir sesi var. Fakat her şeyden evvel genç kızların onu tutmasındaki sebep ses ve şarkılarından çok yakışıklı olması.
Vic ilk olarak "Don't Knock The Twist" adlı filmle perdeye de intisap etmiştir. Fakat evvela iyi bir şarkıcı olmak arzusunda. Bilhassa taklit kabiliyeti fazla. Frank Sinatra'dan Sammy Davis'e kadar imitasyon yapabiliyormuş. Son Lp'sinin adı "Worm and wild"
Yakında Vic Dana'nın plaklarını bizler de duyacağız. Bakalım Amerikalıların dedikleri gibi mi ? Yoksa o da Fabian gibi sadece yakışıklı mı ?..1962 Hayat Dergisi.