Şenay ve Şerif Yüzbaşıoğlu


BUNLAR SAĞLIKLI ADIMLAR !
O gün başka heyecan taşıyordu Şenay Yüzbaşıoğlu yüreğinde, bundan 50 gün önce enfarktüs krizi geçiren ve ölümlerden dönen eşi Şerif Yüzbaşıoğlu'nun elinden tuttu. Dolmabahçe sarayının bahçesinde asker adımlarıyla yürümeye başladılar. Yeniden doğuşun, hayatın tadına vararak... Takvim yapraklarının 17 eylül 1980'i gösterdiği gün tarihi bir gündü Şenay ve Şerif çifti için. 

BAZEN BİR ACIDAN DA MUTLULUK DOĞAR
Onları el ele, diz dize, omuz omuza yürürken söyleşirken deniz üzerinde taş kaydırmaca oynarken görseydiniz balayında bir çift sanabilirdiniz. Sanki dolmabahçe sarayının bahçesinde yeni bir "Aşk hikayesi" filmi çevriliyor gibiydi. Sanki birbirlerini yeni tanımış, delice seven iki liseli aşık gibiydiler Şerif ve Şenay çifti. Enfarktüs Şerif'i yoklarken birbirlerine olan sevgi ve bağlılıklarını güçlendirmişti. 50 gün sonraki 20 dakikalık ilk yürüyüşte yakından tanık olduk buna. 

AĞIR AĞIR ÇIKACAKSIN BU MERDİVENLERİ
Kulaklarında eşinin uyarısı. "Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenleri." demiş Şenay..."Aman beş basamaktan fazla çıkmayın" diye öğütlemiş doktoru. Usul usul atıyor ilk adımını merdivene. Yorgun kalbinin enfarktüs sonrası en büyük sınavı bu.  5. basamakta "geçer" not alıyor kalbi Şerif Yüzbaşıoğlu'ndan. Bir başka günkü sınava kadar bitiyor şimdilik merdiven tırmanışı...