Sinema Yıldızlarının Futbol Takımı


SİNEMA YILDIZLARININ FUTBOL TAKIMI
Perde ve sahne artistlerinin teşkil ettiği takım herkesin gözü önün Racing'i yendi. Bilhassa kaleci duran Belmondo pek çok alkış topladı.
Leo ragrance d'ashieres stadyumu geçenlerde adamakıllı dolmuştu. En az 2.000 seyirci göze çarpıyordu. Gerçi futbol maçları dünyanın her yerinde daima büyük ilgi görür. Statlarda umumiyetle hiç yer bulunmaz. Ama bu defa ki maçın ayrı bir hususiyeti de vardı. Fransa'nın tanınmış sinema ve tiyatro artistleri ile Racing takımından tertiplenmiş bir grup karşılaşacaklardı.
Yıldızların takımında : Belmondo, Claude Brasseur, Carlo Nell, Roger Coggio, Sascha Distel, Mario David ve Daniel Cauchy bulunuyordu. Hepsi profesyonel oyuncu gibi forma giymişler, ayakkabılarından dizliklerine kadar bütün aksesuarlarını tamamlamışlardı. Seyircilerin gürültülü alkışları ve ıslık sesleri arasında yıldızlar takımı sahada yerini aldı. Racing'liler birazda kendi çocuklarına figür öğreten pehlivanlar edasıyla maçı küçümseyerek ortaya çıktılar. Herkes heyecan içindeydi. Bir amatör takımın başka bir amatör takıma karşı oynadığı görülen şeylerdendi ama, artistlerden kurulu bir takımın Racing'in profesyonel elemanlarıyla karşılaşması birazda iddialı oluyordu. Hatta fısıldanan bazı söylentilere göre Racing'liler bir jest olarak yalandan ve nezaketen artist takımına yenilmek üzere oynayacaklardı.
Hakikatte iş hiç de öyle olmadı. Amatör diye küçümsenen yıldızlar takımı herkesi yerinden sıçratacak kadar ustaca bir oyun çıkardı. Hele Belmondo'nun havada uçarak kurtardığı goller dakikalarca alkışlandı. Bir ara oyun o hale geldi ki, profesyonel Racing takımı gerçekten bütün gayretini sarf etmek mecburiyetini duydu. Daha birinci yarıda yıldızlar ilk gollerini attılar. Sascha Distel muhacim olarak çok ilgi topladı. Fakat günün kahramanı kaleci duran Jean Paul Belmondo idi. Claude Brasseur'un ikinci defa attığı ikinci golle yıldızlar takımı maçtan galip olarak çıktı. Maç müddetince Roger Coggio'nun nişanlısı Pascale Audret ile Belmondo'nun eşi bütün takıma cesaret vermekten geri kalmadı. Böylece sahne ve beyaz perdenin genç ve adaleleri kuvvetli sanatçıları spor işinde de işe yarayabileceklerini ispat etmiş oldular. Maçtan sonra kendilerine futbol işinde profesyonel olarak çalışmak isteyip istemedikleri sorulduğu zaman buna hiçbiri müspet cevap vermemiş, daima sanatı tercih ettiklerini ancak sporu da zevk için yapabileceklerini söylemişlerdir...  1962 Hayat Dergisi.

BİRİNCİ DEVRENİN SONUNDA : İki yarı arasında artist futbolcular yorgunluklarını gidermek için serinletici bir şeyler içiyorlar. Belmondo fazla susadığı için tavsiyeleri dinlememiş ve midesini haddinden fazla doldurmuştur.

KALE ÖNÜNDE HEYECAN : Gerçi resimde görünenler heyecanlı gibi durmuyorlar ama hepsi bir müddet sonra başlayacak olan akını karşılama telaşı içindeler, neticenin ne olacağını düşünüyorlar.

GALİBİYETTEN SONRA : Maç hiç beklenmedik şekilde amatör takımın zaferi ile sona erince birçok hayranları Belmondo'nun etrafını alarak imza toplamışlardı. Resimde sinema dünyasının ünlü yıldızı hayranlarına imza verirken görülüyor.