Cabaret Lido Paris (Paris Lido Gece Kulübü) 1962 Açılış Gecesi.


Bluebell aslında bu topluluğu kuran kadının adıdır. Bayan Bluebell 27 yıldan beri kızlarına değişik kostümlerle çok çeşitli atraksiyonlar yaptırır. Bütün mizansenleri ve koreografileri bizzat kendisi hazırlar. Daima yeni figürler bulur. Yeni yeni yıldızlar yaratır. Toplulukta ara sıra değişiklikler de olur. Yukarıda Bluebell kızlarını bir çalışma sırasında görüyorsunuz. 

Bluebell kızlarının bu seneki atraksiyonlarından bir sahne. Bu atraksiyonlar sık sık değişir. Kızlar çeşitli elbise, dekor ve mizansenle değişik numaralara çıkarlar. Yukarıda G. Elvins ve arkadaşları görülüyor.  

Lido'nun yeni yıldızı 17 yaşında bir papaz kızıdır. 

Lido'da eğlenceler devam ederken Paris'in başka bir köşesindeki bir gece kulübünde Errol Flynn'in eski sahne arkadaşı Jan Brooks kulüp müşterilerinin adedini artıyor. Öyle ya vaktiyle Broadway sahnelerinde Errol Flynn'le yan yana "Jane Eyne" piyesini oynamış bir kızın hostesliği her halde ilgi çekici olsa gerek. Üstte ve yandaki fotoğrafta Jan Brooks'un şuh ve sevimli bir hali görülüyor.  

Lido'nun açılışında bulunan ünlüler arasında Windsor dük ve düşesinden sonra çok ağır hareketleri ve sahici ciddiyeti ile göze batan bir çift de Curd Jurgens ve eşi idi.
İşte tanınmış şarkıcı Sacha Diestel'de nişanlısı ile beraber salonun bir köşesinde. 

Almanların ünlü revü yıldızları olan Kessler ikizleri vaktiyle Lido'da çalışıyorlardı. Bugün Roma şehrinde başka bir angajman yaptıkları halde Lido'nun açılışına seyirci olarak zevkle katıldılar.  

Lido revüsünde en beğenilen revü kızlarından Gillian Elvins'in babası İngiltere'de Grove Park kasabasının papazı Stanley'dir. Kızı babasından gizli striptiz yapar. 1962