Alain Delon & Mireille Darc


Çekilen acılar ve mutluluk
Fransız ve dünya sinemasının "onur ödüllü" sanatçılarından Alain Delon'un Mireille Darc'la beraberliğinin üzerindeki kara bulutlar dağılıyor.
Fransız sinemasının gerek yakışıklılığı, gerekse oyun gücüyle kendini kanıtlamış aktörü Alain Delon'un çektiği sıkıntılar biraz da olsa artık sona erdi. Sinemaya ilk başladığı dönemde Romy Schneider'le nişanlanmış büyük aşk yaşamış ancak bu beraberliğin her iki tarafa da meslekleri açısından zarar verdiğini düşünerek sevgilisinden ayrılmıştı. Yıllar sonra kendini Nathalie Delon'la evlenmiş görüyoruz. Bu evlilikten bir oğlu olmuş ama küçük çocuk bile kısa bir süre sonra gelen karı-koca ayrılığını anlayamamıştı.
Yapılan çeşitli anketlerde sürekli olarak liste başında kalmayı beceren sanatçı, yaklaşık 5 yıldır oyuncu ve şarkıcı olarak üne sahip Mireille Darc'la beraber. Bir film çekimi sırasında tanışan ve o günden beri birbirinden ayrılmayan çift, nikahsız olarak olarak tam bir aile hayatı yaşıyorlardı. Geçen sene Darc'ın ağır bir kalp ameliyatı geçirmesi ünlü aktörü bir hayli korkutmuştu. Bu süreçte sevgilisinin yanından ayrılmayarak bütün çalışmalarını iptal etmişti...1981