Gülten Alkan


Talihli okuyucumuz Bayan Gülten Alkan yeni evinin eşiğinden içeri ilk adımını atıyor  ve Bayan Alkan evinin anahtarını teslim alırken
3. Apartman dairesini de İstanbullu hanım okuyucumuz kazandı.
Bayan GÜLTEN ALKAN "Yuvamızı şimdi kuracağız" diyor !
Yapı ve Kredi Bankasının otomatik makinelerinin çektiği numarayı İstanbul 2. Noteri Umran Nazif Yiğiter her zamanki gibi serinkanlı ses tonu ile okudu. Çekilen numaranın karşılığı süratle arandı. Kısa bir süre sonra Hayat mecmuasının 3. apartman dairesini kazanan talihli okuyucu belli olmuştu : Bayan Gülten Alkan !
22 ekim 1962 perşembe günü Hayat ve Ses mecmualarının yetkililerinin de katıldığı bu çekilişle, büyük rağbet gören "Her ay bir apartman dairesi" müsabakamızın 3. talihlisi de meydana çıkmış oluyordu.
Çamlıca kız lisesi mezunu olan Bayan Gülten Alkan, 34 yaşında bir ev hanımı. 13 yıldır evli, 12 yaşında Deniz adında bir kızı var. Eşi ise Marmara vapurunun 2. kaptanı Bay Ziya Alkan.
Mesut haberi bizden öğrendikleri vakit Alkan ailesinin halen oturmakta oldukları Acıbadem'de bulunan yuvaları bir an içinde neşeye gark oldu.
Bayan Gülten sevinçle kızını kucaklarken "Asıl yuvamızı şimdi kuracağız..." diyordu. Ana-kızın sevinci hakikaten görülecek şeydi. Bay Ziya Alkan gemisiyle seferde olduğu için henüz bu mutlu haberi öğrenememişti. Haberi alınca birde onun sevincini düşünerek içleri içlerine sığmıyordu.
Hayat'ın devamlı okuyucusu olduğunu söyleyen Bayan Gülten, bundan sonraki çekiliş içinde diğer Hayat okuyucularına iyi şanslar dilediğini fakat kendisininde bu yarışa katılacağını ilave etti.
Bizde Alkan'lara yeni evlerinde saadetler dilerken gelecek kur'aya katılacak okuyucularımıza şans açıklığı temenni ederiz...

Bayan Alkan ve kızı Deniz, böyle sevindiler...