Joan Crawford


Pepsi-Cola müessesesinin idare meclisinde ölen kocası Alfred Steele'in sandalyesini artık Joan işgal ediyor. Sinema sanatında olduğu kadar iş hayatında başarı göstermesinde cazip kadın vasfını muhafaza edebilmesinin çok büyük payı vardır. Yukarıda onu bir iş toplantısında görüyorsunuz.

Joan Crawford bugün 51 yaşını aşmış bulunuyor. Buna rağmen yepyeni ve zor bir meslek hayatına atılmaktan çekinmemiştir. Diyor ki :

Genç yaştan itibaren muntazaman beden hareketleri yapmayı ihmal etmeyin. Yüzünüz makyaja ihtiyaç gösterdiği zaman ise günlük jimnastiğe bir de makyaj reçetesi ilave edin. Daima neşeli olun, tembellikten kaçının, insanlara sokulun. Ağırbaşlı, alçak gönüllü kalmaktan vazgeçmeyin. Yaşlandığınızı ne siz, ne de başkası fark edecektir.


Joan beden hareketlerinden başka her sabah yüzünde kırışıklıklarını gideren buz kesesiyle bir müddet sırt üstü yatar. Bu sonuncu harekete kaşlarının kavisini yükseltmek için aldığı tedbirleri de ilave edersek onun her günkü makyaj reçetesini tarif etmiş oluruz...1960 Hayat Dergisi.