Turneler Başlıyor


Kami Suveren :

Tiyatro sezonu bitti şimdi turneler başlıyor. Ali Poyrazoğlu - Korhan Abay topluluğunun başarılı oyunları "Çılgınlar kulübü" ve "morfin" Kadıköy'de bir süre daha oynayacak... Devlet tiyatroları Anadoluyu dolaşarak çeşitli oyunları sahneleyecekler.
Ali Poyrazoğlu - Korhan Abay tiyatrosu çok başarılı bir dönem yaşıyor. Evvela Ali Poyrazoğlu "Çılgınlar kulübü"ndeki rolüyle "yılın en iyi aktörü" seçilerek Avni Dilligil ödülünü aldı. "Morfin" oyunundaki rolüyle de, Bülent Kayabaş "yılın en iyi yardımcı aktörü" olarak yine Avni Dilligil ödülünü kazandı. Topluluk Kadıköy'deki kent sinemasında her iki oyuna daha bir süre devam edecek ve 20 Temmuz - 20 Ağustos 1981 arasında İzmir'de "Çılgınlar kulübü"nü sunacak.
Gönül Ülkü - Gazanfer Özcan tiyatrosu'da yıl içinde seyircinin büyük takdir ve ilgisini toplayan "Saygısızın biri" ve "Armatör" oyunlarını 30 Mayıs'tan itibaren İzmir'de sunacak.
Nejat Uygur'un turne programı çok değişik ve hareketli "Banker Kaçtelli"yi Temmuz'un ilk haftasına kadar oynayacak. Sonra yolculuk başlıyor. 10-22 Temmuz arasında Ankara, 22-30 temmuz Girne, 1-20 ağustos İzmir. Ve sonra Hollanda'da Amsterdam ve Mojegen'de Türk işçilerine bir oyun sunacak.

Ali Poyrazoğlu - Korhan Abay, Nejat Uygur, Gönül Ülkü - Gazanfer Özcan toplulukları İzmir'e gidiyor...1981 Hayat Dergisi.