Londra Hayvanat Bahçesi 1967.


İkisi de şaştılar !
Hayvanat bahçesinde doğup büyüdüğü halde 4 yaşındaki Jeremy bile kaplumbağa kabuğunun altında bir köpek görünce şaşmaktan kendisini alamadı (üstte). Bu da hayvanat bahçesinin 80'lik kaplumbağası George. O da kendi cinsinin kabuğu altında bir başka yaratık gördüğü için hayretler içinde (solda).
Bu kaplumbağa başka kaplumbağa !
Londra hayvanat bahçesinin nadide köpeği kendisine kulübe olarak bir dev kaplumbağanın kabuğunu seçince işler karıştı.
4 yaşındaki Jeremy Petrie bu işe bir türlü akıl sır erdiremedi. Şimdiye kadar hiçbir çocuğun görmediği dev kaplumbağalar, yine hiçbir çocuğun görmediği cins köpekler görmüştü ama böylesine ilk defa rastlıyordu. Üstelik hayvanat bahçesinin pek sevilen köpeği Wrinkles ile koskocaman kaplumbağa arasında da hiçbir yakınlık bulamıyordu. Fakat hayvanların ikisini de çok sevdiği için meselenin iç yüzünü bayağı merak etti.
Jeremy Petrie'nin Londra hayvanat bahçesinde memur olan babası yalnız Kongo'da yetişen beş yaşındaki bu cins köpeği evinde beslemek istemiş ona kendi eliyle bir de kulübe yapmıştı. Fakat Wrinkles kulübeyi beğenmedi ve kendisi için başka bir mesken seçti. Bu yeni ölen dev bir kaplumbağanın 65 senelik kabuğu idi. Wrinkles her halde bundan daha konforlu kendisini rüzgar, yağmur ve soğuktan bundan daha iyi koruyan kulübe bulamazdı.
O halinden memnun ama küçük Jeremy hala işin içinden çıkabilmiş değil...1967