1970'in İlk Mezunlarını Hacettepe Üniversitesi Verdi.


1970'İN İLK MEZUNLARINI HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ VERDİ.
YENİ DİŞÇİLER = Hacettepe üniversitesinin Dişçilik bölümünü bitirerek meslek hayatına ilk adımı atanlar birlikte, birde hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Devamlı boykot yüzünden Türkiye'deki bütün üniversitelerde öğretim aksayınca bu yıl mezun vermek yalnız Ankara Hacettepe üniversitesine nasip oldu.

BOYKOT, boykot, boykot...  Son 2 yılın moda kelimesi bu olunca Türkiye'nin her tarafındaki üniversiteler ders yılının hemen tamamını tatilde geçirdiler. Oysa bunların arasında Ankara'nın Hacettepe üniversitesi normal eğitime devam edebildi ve neticede 3. mezunlarını verdi (1970).
Diploma töreninin yapılacağı gün Ankara konser salonunda olağanüstü bir hava esiyordu. Öğrenciler, profesörler, davetliler, herkes ama herkes çok heyecanlıydı. Hele öğrenciler... Sahnedeki yerlerini almak için merdivenlerden çıkanların çoğunun ayağı takılıyor ve tökezliyordu. Bir öğrencinin annesi şaşkın şaşkın çevresine bakıp :
- Allah Allah, giydikleri cüppeler mi ayaklarına dolanıyor nedir ? diyecek oldu. Bir kahkaha tufanı sözlerini bastırdı. Ardından İstiklal marşıyla tören başladı.
Mezunlar arasında bilhassa bir genç, diş hekimliği bölümünü bitiren Modern folk üçlüsü elemanlarından Ahmet Kurtaran herkesten ayrı bir ilgi topladı. Tanınmış müzisyen böylece sanatının yanı sıra öğrenim hayatındaki başarısını da ispat etmiş oluyordu...