Ankara'da Bahar Havası


ANKARA'DA BAHAR HAVASI
Başkentten sonra İzmir ve  İstanbul'a da uğrayan bu defile kervanının ilk geceki piyangolu gösterisinin hasılatı deprem bölgesine gönderildi.

Yine bahar geldi... Yine çiçekler açtı.. Yine etraf pırıl pırıl ve yine modacılar hanımlar için kolları sıvadılar ve çalışmaya başladılar.
Defilelerde birbirini takip etmeye başladı. Bu aralar Ankara'da düzenlenen bir defile bol renkli ve iri desenli çingene modasının örnekleriyle başkente bir anda bahar havasını getirdi. Gerçi manken Çağla KurtuluşGül Barut, eski güzellik kraliçelerinden Mine Kürkçüoğlu ve 18 yaşındaki küçük manken Alev Akmansoy'un sunduğu kıyafetler arasında sade ve düz renkli kıyafetler vardı. Ama çingene modası hepsinden baskın çıkmış ve gözleri kamaştırmıştı.
Ankara'dan başlayıp bazı Anadolu şehirlerini dolaştıktan sonra İstanbul'a gelen bu defile kervanı başkentteki gösterisinde bir gece elbisesini piyangoya koydu ve katılan biletlerden temin edilen 2.500 lira Gediz deprem bölgesine yollandı. "Ya elbise kime çıktı ?" derseniz onuda söyleyelim : Cumhurbaşkanımızın eşi Atıfet Sunay'ın masasında oturan Genelkurmay başkanının eşi Bayan Tağmaç'ın şansına isabet etti...1970