1970'İN MAKYAJ RENKLERİ.


1970'İN MAKYAJ RENKLERİ
Yeni makyaj renkleri hanımlara apayrı bir cazibe kazandırıyor. Yalnız giyilen elbise renkleri ile makyaj renklerinin aykırı kaçmamasına dikkat etmek gerek...
DUDAKLARDA : 1970 rujlarında parlak, canlı ve dudaklara şeffafmış görünüşünü kazandıran koyu, kırmızı renkler moda. Bunlar beyaz, canlı kırmızı ve mavimsi bej tonundaki elbiselerle sürülebilir. Ancak yeşil, sarı, gümüşi ve pembenin hakim olduğu kumaş renkleriyle kullanmamaya bilhassa dikkat etmelidir.
SAÇLARDA : Bu yıl kızıl sarışınlar, alevli saçlar moda. Koyu renkli elbiselere bir canlılık veren bu saçları, arasına hafif sarı meç katarak daha da canlandırmak mümkün. Yalnız alev kırmızısına boyanan saçlarda kuvvetli makyaj bayağı duracağı için makyajda açık, pastel renkler tercih edilmelidir. 
GÖZLERDE : 1970 göz makyajına da canlı renkler hakim. Şu farkla ki göz üstüne hafif pastel renklere adeta şeffafımsı bir görünüş verilecek. Renkler kaş diplerinden itibaren derece derece koyulaşacak. Eyeliner çizgisi kirpik diplerinden hafifçe çekilecek. Bu renklerle mavi ve kırmızı giyilmeyecek.
PARMAKLARDA : Yılın tırnak cilalarında gündüz açık ve şeffaf renkler gece de kahverengimsi, hatta siyaha kaçan kırmızılılar moda. Tırnak cilası ile ruj renginin uygunluğu artık söz konusu değil. Aksine zıt renkler tercih ediliyor. Ancak koyu renk tırnak cilasıyla yeşil, kırmızı, sarı ve mavi giyilmeyecek...