New York'ta savaşa karşı çıplak gösteri


AMERİKA İNCİRLİK'TEN ÜRDÜN'E YARDIM MALZEMESİ SEVK EDEDURSUN...
New York'ta Savaşa Karşı Çıplak gösteri

Kızlı erkekli 24 kişiydiler... Hepsininde sırtlarında karışık renkli hippi kıyafetleri vardı. Saçlarını da çalı süpürgesi gibi kabarık hale getirmişlerdi. New York'un ünlü borsa merkezi Wall Street'in başında eyleme giriştikleri zaman herkes bir şaşkınlık anı geçirdi. Amerika protesto gösterilerine, yürüyüşlere alışıktı ama burası yenidünyadaki bütün para mekanizmasının çevrildiği merkezdi. Ve Wall Street'in bu tip hafifliklere hiç tahammülü yoktu.
Hippiler kendilerini ters ters süzen bakışlara aldırmadılar bile. Bir vicdan sembolü halinde karşılarında dikilen Washington'un heykeli de onları ürkütmedi. Aksine onun yanına varır varmaz soyunmaya başladılar. Sonra çılgın bir dans gösterisine giriştiler. Bir yandan da "Kahrolsun savaş !" diye bağırıyorlardı.
İncirlik hava üssünde Ürdün Amman'a gönderilecek yardım malzemeleri uçaklara yüklenirken New York'ta gençler soyunup dökünerek savaşı protesto ediyorlardı.
Savaş aleyhtarı gösteri karakolda son buldu. Ve polisler gençleri giydirip evlerine yolladılar...1970

WASHINGTON'UN HUZURUNDA
Ünlü George Washington'un heykeli bir Sfenks gibi hareketsiz duruyor ve iki genç kız uygunsuz bir şekilde heykelin önünde dans ediyorlardı. Çok geçmeden onlara erkek arkadaşları da katılacaktı (üst ve altta). 

HAZIRLIK
Barışsever Amerikalı gençlerin protestosu striptiz gösterisiyle başladı, karakolda son buldu...