Burası Amerika... Sara Korle yazıyor.


BURASI AMERİKA
Sara Korle, yazıyor :
* Hollywood'un en faal yıldızlarından biri muhakkak ki Rock Hudson'dır. Hiç dinlenmeden birbiri ardı sıra bir hayli film çevirmiş olan Rock Hudson "Lover come back" isimli filmin çevrilmesi biter bitmez "The spiral road"d Endonezya ormanlarında vazife gören Hollandalı genç bir doktor rolünü oynayacak. Yakışıklı aktör : "O kadar yorgunum ki bu filmin çevrilmesi biter bitmez yatağıma yatıp bir ay uyuyacağım..." diyor.
* Doris Day'in 20 yaşında bir oğlu olduğunu biliyor muydunuz ? Bir hayli yakışıklı olan Terry pek yakında annesi gibi sanat hayatına girmeye niyetli...
* Sık sık New York'a gidip gelen Sophia Loren, para harcamasını çok seven bir kadındır. Geçenlerde kırk bin dolara dünyanın en pahalı kürklerinden biri olan chinchilla "çinçila" bir kürk aldı. Yalnız şurasını söyleyeyim ki : Bu kürk bir manto değil, sadece bir yatak örtüsüdür.
* Sinema ve televizyon yıldızı Piper Laurie, Joe Morgenstern isimli bir gazeteci ile evlenmiştir. Bu artistin ilk evliliğidir.
* Yul Brynner pek yakında Japonya'da bir film çevirmeye başlayacak. Bu filmde aktör 2. dünya harbinde yaşamış bir Japon pilotun rolünü yapacak.
* Donald O'Connor'un bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir.
* Tony Curtis'in son filmi "The outsider"dır. 2. dünya harbinde Iwo Jima'ya Amerikan bayrağını çeken altı kahraman Amerikan askerinden biri olan Ira Hayes'in rolünü yapmaktadır. Tony Curtis filminde rol icabı kızıl derilidir ve alkolik olarak ölmektedir...1962