HAFTANIN YILDIZI SİZİNLE BAŞ BAŞA : LEYLA SAYAR.


HAFTANIN YILDIZI SİZİNLE BAŞ BAŞA : LEYLA SAYAR

İzmitli hayranı Cengiz Soley'in sorularını şöyle cevaplandırıyor :

S : Uğura, büyüye inandığınız söylüyorlar. Doğru mudur ?
C : Batıl inançlarımın olduğu doğru. Ama bugüne kadar büyü yaptırmadım. Arada bir kurşun döktürürüm. Birkaç muska taşırım. Yolda Arap görürsem kulağımı çekerim. Buna karşılık kara renkli kedinin uğuruna inanırım.

S : Evlenmeyi düşünüyor musunuz ?
C : Bugünlerde film çevirmek, yeni dans figürlerine çalışmaktan düşünmeye vakit bulamıyorum. Daha doğrusu evleneceğim erkek henüz karşıma çıkmadı.

S : Muzaffer Tema ile galalarda görülüyor, balolara gidiyorsunuz. Barıştınız mı ?
C : Galalara aynı filmde oynadığımız için birlikte gidiyoruz. Balolara ise tertip heyetleri bizi beraber görmeye alıştığı için adlarımıza davetiye yolluyorlar. Yalnız gidersek ayıp olur diye birlikte gidiyoruz.

S : En sevdiğiniz rolünüzü söyler misiniz ?
C : Belki ileride daha iyisine rastlarım ama şimdilik "Yaban gülü"...

S : Şiir, hikaye, senaryo yazdığınızı duyduk ?
C : Evet, eskiden beri şiir yazarım. Bazıları serbest, bazıları hece ölçüsüyle yazılmıştır. Hikaye ve senaryo yazmaya yeni başladım. Bir film şirketi kurarsam bu senaryolardan birisini kullanacağım ve baş rolü de kendim oynayacağım. Bir şiir ve hikaye kitabı da çıkarmayı düşünüyorum. Bu kitabın içinde aşklarım, maceralarım mısra mısra yazılı olacak.

S : Modayı takip eder misiniz ?
C : O kadar hızlı gidiyor ki, benim gibi kırıta kırıta yürümekten hoşlanan bir kadının bu hıza yetişmesi imkansız. Ben de kendime göre modalar icat ederek avunuyorum...