Bizden Haberler 1962 Ses Dergisi.


BİZDEN HABERLER
* Çocuk artistler arasına bir yenisi katıldı. Şantör Armağan Şenol'un kızı Parla Şenol, Nilüfer Koçyiğit'in yerine Efgan Efekan, Neşe Yulaç, Birsen Menekşeli ve Ahmet Tarık Tekçe'nin oynadığı "Benim küçük meleğim"de rol aldı. Filmin enteresan tarafı artistlerin filmde kendi isimleriyle oynamaları. Küçük Parla filmde şarkı söyleyen Efgan'a döndü, yaşından beklenmeyen bir söz söyledi : "Bay Efgan, Bay Efgan sende babam gibi şarkı söylemek istiyorsan önce nota dersi al !"
* Rejisör Halit Refiğ, Yılmaz Duru'dan ayrılmış olan Nilüfer Aydan ile önümüzdeki ayın ortasında evleniyor. Nikahtan sonra hemen Zonguldak'a gidecekler. Orada kendi başlarından geçmiş olayları işleyen "Sevmek bizim suçumuz" adlı filmi çevirecekler.
* Sadettin Erbil "Bir gecelik gelin" filminde 11 defa evlenip boşanmış olan Orhan Günşiray'ı savunan bir avukat rolündeydi. Müdafaasına şöyle başladı : "Şu masum müvekkilime bakın" dedi. "Müvekkilim çok iyi bir aile içinde yetişmiş olup ortaokulu bile ikmalsiz bitirmiştir !"
* Film yıldızı Peri Han, Bulvar tiyatrosuna girdi. "Bana çiçek yollama" piyesinde oynuyor. Bu arada bir İtalyan gazetesinin muhabiri ile Hilton'da konuşan Peri Han'ın bu gazetede bir foto röportajı çıkacak.
* On yıllık bir aşk geçen hafta evlenmeyle sonuçlandı. Bestekar Baki Çallıoğlu, İzmir Fransız lisesi mezunlarından Güngör Çırpıcı ile Beyoğlu evlenme dairesinde nikahlandı. Yeni evliler balayını Uludağ'da geçirecekler.
* Rejisör Hicri Akbaşlı, İstiklal caddesinde yürürken saatine baktı ve stüdyoya geç kaldığını görünce hızlı hızlı yürümeye başladı. Bu sırada önüne çıkan otomobili görmedi ve otomobile çarptı.  Şimdi, bacağından yaralandığı için film çeviremiyor. Amerika'ya gitmekten de vazgeçti. Çevireceği filmin adı "Aman yavaş yürü"dür.
* Film galaları için artistlerin Anadolu'daki prömiyerlere gitmeleri modası aldı yürüdü. Şubat ayında boş oldukları için Salih Tozan ile Öztürk Serengil bir galaya gitmişlerdi. Artistleri sahnede halka takdim eden spiker : "İşte" dedi. "Yukarıdaki perdede cansızlarını, aşağıda da şu canlılarını görüyorsunuz..." dedi. Öztürk Serengil dayanamadı : "Yahu, hayvanlardan bahseder gibi tanıtma !" diye çıkıştı. Gösterilen filmin adı : "Biz insan değil miyiz ?" idi...
* Sülün Osman gündelik gazetelerin polis haberleri sütunlarını doldurmuş. Sattığı meydan saatleri tramvaylarda tefrika konusu olmuştu. Şimdi tövbekar olan ünlü dolandırıcının serüvenleri "Sülün Osman" adıyla filme alınıyor. Rejisörlüğü Metin Erksan yapıyor. "Sülün Osman" rolünde Orhan Günşiray oynuyor. Bu yıl Günşiray'ın oynadığı dört filminde de adı "Osman".
* Amerika'da Dallas şehrinde "Hello baby, hello love" filminde oynayan Türk aktörü Mümtaz Alparslan, Columbia pictures film şirketiyle beş yıllık bir kontrat imzaladı. Ayrıca İstanbul'da çevirdiği "Korsan" filmini de İngilizce dublajıyla Amerikan Leone Inc. şirketine satan Alparslan, İstanbul'da bir filmde daha oynadıktan sonra Amerika'ya dönecek.
* Gönül Yazar bundan birkaç ay önce otomobiliyle yaşlı bir kadına çarpmıştı. Asliye ceza mahkemesinde yapılan ikinci duruşmada şahitler dinlendi. Duruşma bilirkişi raporu için başka güne bırakıldı...1962