Connie Francis'e Bir kaç sual :


Connie Francis'e Bir kaç sual :
Connie Francis'in Paris'e son gelişi popüler müzik meraklıları arasında büyük bir hadise olmuştu. Sevimli ses yıldızını Paris'te kaldığı günler zarfında boş bir zamanını yakalayan bir gazete hususiyetleri hakkında bir şeyler öğrenmeye muvaffak oldu. İşte Connie'ye sorulan sualler ve cevapları :
S. Fransız şarkıcıları hakkındaki fikriniz ?
C. Johnny Hallyday, Elvis Presley'i taklit ediyor. Sacha Distel yakışıklı bir genç. Doğrusu Fransa'da Yves Montand ve Richard Antony'den başka her bakımdan mükemmel bir şarkısı mevcut değil. Kadın şarkıcılardan tanıdığım, bildiğim yok. Edith Piaf diyeceğim ama, onun da modası geçti artık...
S. Kazandığınız parayla ne yapıyorsunuz ?
C. Biriktiriyorum. Nasıl olsa birkaç yıl sonra ben de bir köşede unutulmaya mahkum olacağımı bildiğim için, biriktiriyorum. Şarkıcılığın ömrü pek uzun değildir. Beyaz perdeye gelince, iyi bir artist de olamam. İnsanın kendini tamamen bu işe vermesi lazım. Şimdilik buna imkanım yok, şarkı söylemeyi tercih ediyorum.
S. Şarkı söylemediğiniz zaman ne yapıyorsunuz ?
C. Bilmediğim şarkıları öğreniyorum, yahut... Uyuyorum. Rahat bir uykuya da ihtiyacım oluyor. Sahne hayatı hayli yorucu.
S. Brigitte Bardot için ne diyorsunuz ?
C. Ona acıyorum. Onun yerinde olsam sinemayı terk ederdim. Böyle yapmazsa tımarhaneye kadar gidebilir sanıyorum.
S. En çok beğendiğiniz şarkılarınız ?
C. Daha çok güney Amerika şarkıları..."Siboney", "Besame mucho", "Vaya con dios", "Malaguena" ve Valentino...1962