"Tıp Dünyası" 1980 TRT


21.20 TIP DOSYASI - GÜLE GÜLE DOKTORLAR...

"Tıp Dosyası" adlı dizi ile bu akşam son kez birlikte oluyoruz. Bu akşam izleyeceğimiz bölümle ekrana veda ediyor doktorlarımız.
Hope, Audrey ve Sunny hastanede ihtisas yapmaktadırlar. Kan kanserinden yatmakta olan bir hastanın durumu, tedavisi ile ilgilenen Sunny'i etkilemiştir. Ona yapılmak istenen test ve ilaç denemelerine şiddetle karşı çıkar. Hastane yetkililerini ve hastanın ailesini ikna ederek hastayı ömrünün geri kalan günlerini rahat geçirmesi için evine gönderir. Sunny ümitsiz hastasıyla ilgilenirken cerrah olmayı kafasına koyan Hope klinik şefinin gözüne girerek istediği yolda ilerlemeye başlar.
Herkesin yardımına koşan Audrey'in başına ise hiç beklenmeyen bir şey gelir. Tedavi ettiği hastasından tehlikeli bir mikrop kapmıştır. Ancak ihtisasını bir an önce bitirmeyi amaçladığı ve arkadaşlarından geri kalmak istemediği için hastalığını gizler. Ta ki bütün gücünü kaybedinceye kadar. Olayın farkına varıldıktan sonra hemen tedavi altına alınır, hastalığı yenmek için her yönteme başvurulacaktır artık... (1980)