1970 Ayla Erduran.


Ayla Erduran (Kemancı)
İlle de romantik olmak için...
Ayla Erduran Paris konservatuvarını bitirdikten sonra dünyanın en meşhur orkestra şefleriyle Amerika, Avrupa ve Afrika kıtalarında konserler vermiş bir kemancımız. Sanatçı sokakta keman taşımaktan çanta taşıyamadığı için hayatından şikayetçi... "Bende yanıma sadece para çantamı alıyorum. Büyük çantamı sadece seyahate çıktığım zaman kullanıyorum. O zamanda çantamın halini göreceksiniz... İçinde neler olmuyor neler..." diyor.
Ayla Erduran'ın spor deri çantasındaki eşyalar oldukça değişik :
1) Deri eldiven 2) Polisiye bir roman 3) Pasaport 4) Parfüm Miss Dior 5) Eşarp 6) Adres defteri 7) Sevdiği erkeğin evinin (yabancı bir sanatçı, fakat adını gizliyor.) ve kendisinin resmi. 8) Tarak, fırça 9) Ruj 10) Para çantası 11) Sigara

ÇANTANIZIN MUHTEVASI ERDURAN'INKİNE BENZİYORSA...
Çantanızda çeşitli polisiye romanların yanı sıra sevdiğiniz erkeğin ve evinin resimlerini taşıyacak kadar hayalperestsiniz. Duygulu bir insan olduğunuz kadar macerayı seven, canlı ve hareketli bir mizacınız var. Geleceğe ait hayaller ve ümitler sizi içinde bulunduğunuz andan daha çok ilgilendiriyor. Sanatçılara has romantizm karakterinizin en belirgin özelliği. Sevdiğiniz bir kimseyle paylaştığınız unutulmaz bazı hatıralar sizi yeni hayaller kurmaya itiyor. Son derece zengin bir muhayyileniz var...1970 Hayat Dergisi.