Salvador Dali 1970.


Para gelsin de...
Bazı opera artistlerimizin piyasa şarkıcısı gibi gazino ve gece kulübü sahnelerinde boy göstermeleri haklı olarak sanatseverleri üzüyor. Ne yapsınlar ki onları da bu yola iten ihtiyaçlar. Yalnız bizde değil batıda da buna benzer örneklere çok rastlanıyor. Mesela ünlü ressam Salvador Dali'de bir süredir sırf ihtiyaç yüzünden reklam programlarına çıkmaya başlamıştır. Geçenlerde bir maden suyu firması için televizyonda görünmüştü. Arkasından çikolatacılar hesabına kameralara poz verdi. Ünlü ressamın 5 dakikası 100.000 lira. Dali için reklam yapılacak maddenin çeşidi önemli değil. Onun tek kaygısı yüklü para.
"Ben bir televizyon programına çıkmakla üç yıllık kazancımı sağlıyorum." diyor. Böylelikle tablolarımı daha rahat işlemek imkanını buluyorum. İnsanlar para kazanmak için çalışırlar. Bense çalışabilmek için para kazanıyorum.
Deli bu ! Fırçası kadar dili, zekası da keskin. Her şeye bir kulp bulmayı beceriyor ve çikolatacılardan sonra şimdi de bir oyuncak firması hesabına gösteriye hazırlanıyor...1970