Raquel Welch ve aşkı Türk diplomatYakında sinema dünyasında büyük bir aşk bombasının patlayacağı söyleniyor : Raquel Welch'in gizli aşkı ! Bizim için en meraklı tarafı da genç aşığın bir diplomatı olması.

Çantasından iki uçak bileti çıkardı ve karşıdan bana gösterdi.
- Bakın her şeyim hazır dedi. Bu yaz tatilimi Türkiye'de geçireceğim buradan İstanbul'a uçakla gideceğim. İstanbul'dan da Kuşadası'na.
Amerikan sinemasının 1 numaralı cazibe kraliçesi Raquel Welch bu sözleri söylerken tatlı tatlı gülümsüyordu. Tatilini Türkiye'de geçirmek istemesinin sebebini sordum.
- Kıbrıs'ta film çevirirken... diye söze başladı.
Sonra sustu. Gözleri ileride belirsiz bir noktaya takılıp kalmıştı. Bir anlık sessizlikten sonra anlatmaya koyuldu.
- Evet Kıbrıs'ta film çevirirken Lefkoşa'daki Türk temsilciliğinden birkaç kişiyle tanışmıştım. Bana Türkiyeyi, Ege kıyılarını, Kuşadası'nı çok methettiler. Ben de tatilimi bu yaz orada geçirmeye karar verdim.
Ünlü yıldıza çantasındaki ikinci biletin sırrını sormak istedim fakat o hemen konuyu değiştirdi. Bir süre önce ayrıldığı kocası Patrick Curtis'in onu şöhrete ulaştırmak için akla hayale gelmez reklam oyunlarına girişmiş olmasından yakınıyordu. Hollywood'dan söz etti, yeni filmleri hakkında bilgi verdi. Fakat ikinci biletin sahibini açıklamadı.
Ben Raquel Welch'e İstanbul yolculuğunda refakat edecek kişiyi bulmayı kafaya koymuştum. Nitekim kısa bir araştırmadan sonra aradığım ize rastladım. Raquel Welch'in Kıbrıs'taki film çalışmaları sırasında genç bir Türk diplomatı ile flört ettiği biliniyordu. Adı gizli tutulan diplomat yaz başında New York'ta yapılacak milletler arası bir toplantıya katılacaktı. Sonra Raquel'le birlikte İstanbul'a dönecekleri tahmin ediliyordu.
Kumral, uzun boylu, uzun saçlı, çok modern giyinen bu Türk diplomatının başka bir isimle seyahat edeceği ve bu gezide diplomatik pasaport kullanmayacağı söylenmekte.
Raquel Welch heyecanla gün sayıyor ve "Bunlar İstanbul'a değil cennete iki bilet..." diyor...1971