Mariel Hemingway


Mariel Hemingway henüz 15 yaşında ama rol aldığı filmde başarısı hemen herkesi şaşırttı.
Hemingway adı onu yaşatan kimse olmasa da, nice yıllar akıllardan çıkmayacaktı. Kitapları ise macera romanı meraklılarının kitaplıklarında belki ebediyen kalacaktır.
Ama öyle anlaşılıyor ki Ernest Hemingway adında bir gazeteci yazar yaşamamış olsaydı da bu isim zihinlerde yer edecekti.
Zira yıllar önce sinema dünyasına Margaux Hemingway doğmuş ve baş rolünü oynadığı "Lipstick" filmi kadar kızın güzelliği de hafızalara yerleşmişti. Onda sonra Margaux bir yandan sinemada sinemada yıldızlığını sürdürürken bir yandan da kendi güzelliği sayesinde ün kazandırdığı bir kozmetik firmasının reklam mankeni olarak milyonerliğe yükseldi.
Margaux Hemingway henüz zirvedeki yerini korurken şimdi de piyasaya yeni bir Hemingway daha çıktı : Mariel.
Mariel henüz daha 15 yaşında bir lise öğrencisi. Belki fotoğrafına bakarak bu açıklamayı kabul etmeyeceksiniz ama gerçek bu. O da tıpkı ablası gibi önce beyaz perdede parladı. Gayrimeşru bir evliliği konu alan "I want to keep my baby" "bebeğimi muhafaza etmek istiyorum" adlı filmdeki rolüyle birdenbire parladı ve rejisörlerin peşini bırakmadığı bir yıldız oluverdi. O da ablası kadar güzel ve çekici.
Mariel film çalışmalarına okuldan izin alarak gidiyor ve işini bitirince yine okuluna dönüyor. Bu işten kazandığı para ise onun adına bir bankaya yatırılıyor. Üstelik Mariel Hemingway'lerin sonuncusu değil onun ardından da Muffet Hemingway geliyor. O da üçüncü torun ve henüz ilkokul çağında olmasına rağmen ablalarının izinden gideceğe benziyor...1977