1957 İstanbul spor ve sergi sarayı Buz revüsü.


Hayat kızgın bir İstanbul yazının ortasında kurulan bu renkli buz alemine ait bazı sahneleri, sirki göremeyen okuyucuları için sunmaktadır.
Su perisi : Bu buz dünyasının su perilerinden biri her gece tıpkı sabun gibi buz üstünde kayarak pistin önüne gelmekte ve sırtındaki bornozu atarak banyoya girip köpükten bir alem içinde gönülleri okşamaktadır. Yukarıda bu su perisi dinlenirken görülüyor.   

Kış kelebekleri : Çiçekten çiçeğe uçuşan bahar kelebeklerini hatırlatan bu kısa etekli, patenli bale grubuna kış kelebekleri de diyebiliriz. Spor ve sergi sarayının buzdan pisti üzerinde kah uçarak, kah zıplayıp dönerek renkli, ışıklı bir dünya yaratıyorlar.  

Siyah-beyaz : Mavi Tuna'nın tatlı, yumuşak akışına kendilerini kaptırmış dalgalanır gibi vals yapan yukarıdaki beyaz grup ile yanda caz müziğinin coşturucu ahengi ile kendinden geçmiş dans eden zenci kadınlar buz revüsü siyah-beyaz senfonisini yaratıyor.  

Sürat: Dünyanın en hızlı adamı diye takdim edilen ayaktaki bahriyeli ile kadın. Amerikan bahriyesinin hicvini yapıyorlar.
Bisikletli: Revünün hareket, sürat, ahenk ve muvazene numaralarının en başarılı olanlarından biri de bu bisiklet sahnesidir.
Dev adam : Revünün sonunda pistin ön kısmına gelerek herkese tepeden bakan bu dev adamın hayranları çocuklardır.
Merdivende : İnsan yerde bile doğru dürüst soyunup giyinemez iken revünün artistlerinden biri bu işi merdivende görüyor. ..1957