Ürdün kraliçesi Aliye


Hosteslikten kraliçeliğe.
İşte Ürdün'ün parıltılar saçan aliye'si.
Ürdün kraliçesi Aliye kral Hüseyin ile tanışmadan önce Ürdün hava yollarında hostesti. Hostes Aliye kraliçe olduktan sonra örnek bir kişiliğe bürünerek kendini herkese sevdirmeye başladı.  

Masallardaki gibi
Ürdün'ün genç kraliçesi Aliye'nin mücevherleri dillere destan oldu. Kral Hüseyin her fırsatta eşine kıymetli bir mücevher hediye ediyor. Üstte kraliçe Aliye'nin parmağından hiç eksik etmediği pırlanta yüzüğü.
Masalların çoğunda yoksul kız rastlantı sonucu yakışıklı prensle karşılaşır ve günün birinde bir sarayın kraliçesi olur. Ürdün kraliçesi Aliye ile kral Hüseyin'in öyküsü bu bakımdan masalları andırıyor.
Kraliçe Aliye Ürdün hava yollarında hostesti. Genç kız hayalindeki erkeği yerde ararken bir gün onu gökte buluverdi. Kral Hüseyin seyahatlerinin birisinde onu tanımış ne olursa olsun onunla evlenmeye karar vermişti. İngiliz asıllı eşi Muna ve üç çocuğuna rağmen.
Orta doğunun hovarda kralı diye anılan Hüseyin'in eşinden ayrılıp başkasıyla evlenmesi bütün dünyada şaşkınlık yaratmıştı. İngiliz asıllı Muna'yı pek sevmeyen Ürdünlüler Aliye'nin Ürdünlü olmasını hoş karşılamışlardı...1975