Başbakan Süleyman Demirel'e çirkin saldırı...


Haftanın Ardından...
Başbakan Süleyman Demirel çirkin bir saldırıya uğradı !
Sanık Vural Önsel, çirkin saldırıyı gerçekleştirdikten sonra böyle yakalandı (üstte). Aşağıdaki fotoğrafta ise ilk duruşması sırasında görülüyor.
Olaydan sonra : Başbakanlıkta Vural Önsel adlı şahsın saldırısına uğrayan başbakan Demirel, burnundan yaralandı ve kısa bir tedavi gördü. Daha sonra başbakanlıktan ayrılırken kendisini görmek isteyenler arasında... (sol fotoğraf)
Geçen hafta başında başbakanlıkta bir kabine toplantısından çıkan Süleyman Demirel'e karşı girişilen çirkin saldırı, yurtta ve bütün siyasi kuruluşlar ve diğer kurumlar tarafından nefret ve tepkiyle karşılandı. Olay takbih edildi. Bu arada yumrukla başbakana saldıran ve hemen yakalanan sanık Vural Önsel'in sevk edildiği devlet güvenlik mahkemesi, davaya bakmakta kendisini "yetkisiz" gördü. Güvenlik mahkemesi savcısı ise mahkemenin bu kararına itiraz etti. Sanığın hangi mahkemede yargılanacağına yargıtay karar verecek. Hafta sonunda yapılan açıklamada Demirel'in sağlık durumunun iyi olduğu ve burnundaki kanamanın durduğu bildirildi. Olay karşılıklı suçlamalara da yol açtı...1975