Haas Ailesi ve Timsahları.


CANLI OYUNCAKLAR
Küçük kardeşi Ali Ekrem gibi iki buçuk yaşındaki Charlon Haas'ın da en büyük zevki timsahlar ve kaplumbağalar ile oynamaktır. Her iki çocuğun şimdilik müstakbel tehlikeden haberi yok.


HAAS AİLESİ
Akvaryum bütün kaplumbağaları almadığı için bir kısmı da yukarıda görülen sandıkta muhafaza ediliyor. Yandaki fotoğrafta ise 35 mevcutlu Haas ailesi, şimdilik hayatlarından memnun fakat istikbal için endişeli olarak dairelerinin ile köşesinde görülüyor. 

HAFTADA BİR SANTİM
Haas ailesinin küçükleri timsahlarla koyun koyuna yaşamaya o kadar alışmışlar ki bir buçuk yaşındaki Ali Ekrem Haas için bu mahlukun herhangi bir oyuncaktan farkı yok. Fakat haftada bir santim uzayan timsahlar gelecekte çocuklar için büyük bir tehlike teşkil ediyorlar. En büyüğünün uzunluğu şimdiden 1 metreyi bulmuş durumda...


BU EVDE 6 TİMSAH VAR !
Teşvikiye'deki bir apartman dairesinde 35 nüfuslu kocaman bir aile oturuyor. Aile reisi Hilton otelinin dış muhaberat ve muhasebe memuru Mr. Charles H. Haas. Ailenin diğer fertleri Mr. Haas'ın eşi Mrs. Piraye Haas, kızları Charlon ve oğulları Ali Ekrem.Geri kalanlar ise 6 timsah yavrusu ile 25 kaplumbağa.
Böyle bir koleksiyon yapmak bay Haas'ın nereden aklına geldi ? diyeceksiniz.
Merak işte. Hem esaslı bir merak. Çünkü yüksek tahsilini Florida üniversitesinde yapan bay Haas siyasal bilgiler ve biyoloji tahsil etmiş. Hem de biyolojinin sürüngenler konusunu. Binaenaleyh bu işin ehli. Eşinin yurt hasreti münasebetiyle bir müddet evvel Türkiye'ye gelirken yine onun ikazı ile İstanbul'da bir hayvanat bahçesi olmaması nazarı itibara alarak, müstakbel bahçenin nüvesini teşkil etmek üzere koleksiyonunu da yanında getirmiş... Şimdilik bekliyor...1957