Kraliçe Elizabeth'in Paris Ziyareti


MUHTEŞEM ZİYARET
Kraliçe Elizabeth Paris'e 1001 gece masallarını andıran bir ihtişamda 3 gün devam eden bir ziyaret yaptı. Fotoğraflarımız bu ziyareti en ince detaylarına kadar tespit etmektedir. Bunlardan üsttekinde kraliçe, Versaille sarayının meşhur aynalı galerisinde bir ziyafette görülmektedir. 

DİRİLEN MAZİ
60 Tiyatro ve film rejisörü, sahne ressamı, dekoratör, çiçekçi, mimar ve 1000 artist maziyi diriltti. İki milyon elektrik lambası ve havai fişekler şehri adeta nura boğdu. Çeşitli elbiseler giymiş askerler Sen nehrinin iki kıyısında ihtiram duruşunda bulundular. Orleans rıhtımındaki çiçek sergisinde kraliçe Elizabeth için 80.000 çiçekten müteşekkil, 10 metre yüksekliğinde bir buket hazırlanmıştı. 


SEINE'DE
Seine nehrinin iki kıyısında yapılan gösterileri misafirler cumhurbaşkanı Coty'nin müteveffa eşine ait Borde Fretigny'den seyrettiler. Her taraftan aydınlatılan Notre Dame'ın pencereleri ise ışık içinde idi. Halk da kraliçe Elizabeth ve prens Philip'i görmek için opera meydanında toplanmıştı. 

Opera'da ki temsilden sonra kraliçe Elizabeth ve cumhurbaşkanı Coty merdivenlerden iniyorlar (sağ foto). Oynan eserin adı "şövalye ve matmazel" idi. Eser büyük bir başarı ile icra edildi...1957