PUANTİYE MODASI TIRNAKLARA DA SİRAYET ETTİ


"GÜZELLİK KÖŞESİ"
PUANTİYE MODASI TIRNAKLARA DA SİRAYET ETTİ...
Elbiseler puanlı, eşarplar puanlı, tırnaklar niye olmasın ? İşte iyi bir pedikürden sonra tırnaklarına puan koyan bir hanım. Bunu yapmak muhakkak ki herkesin zevkine kalmış bir şey, fakat biz hanımlar için pedikürün, ayak bakımının şart olduğu ve onların güzelliklerini tamamladığı kanaatindeyiz. Eğer aşağıdaki kaidelere riayet ederseniz siz de evinizde iyi bir pedikür yapabilirsiniz.
Ayaklarınızı sabunlu suyun içinde bir müddet tutup ovun. Kuruladıktan sonra tırnak diplerine yumuşatması için krem sürün. Tırnakları düz olarak kesin. Katiyen yanlarından içeri doğru almayın. Bu tırnakların zamanla içeri batmasına sebep olur. Sonra törpüleyerek düzeltin. Tırnak diplerini hafifçe içeri içerek kaldırın. Fazlasını kesin. Eğer kütikülleri yok eden bir kreminiz varsa onunla hiç kesmeden diplere doğru usul usul itilerek temizleyin. Sonra parmaklarınızı ve ayağınızın diğer kısımlarını bir sünger taşı ile ovun, parmakların birbirine temas etmemesi için aralarına pamuk koyup ojenizi sürün. Oje kuruyunca yumuşatıcı bir losyonla masaj yapın.
İsterseniz tırnaklarınıza resimdeki gibi, ucunda incecik pamuk olan asetona batırılmış bir çubuk veya beyaz boya ile puan koyabilirsiniz...1962